Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Trwa drugi turnus wakacyjnego obozu siatkarskiego Akademii Siatkówki Pawła Zagumnego w Londynie. Uczestnicy trenują pod okiem słynnego polskiego siatkarza, ale to nie jedyne zajęcia, jakie wypełniają im plan dnia.

Po dzieciach i młodzieży, którzy uczestniczyli w pierwszym turnusie obozu, w tym tygodniu do Skarżyska przyjechali dorośli – siatkarze amatorzy i miłośnicy piłki siatkowej z całej Polski.

Podobnie jak młodsi, dorośli również przebywają w ośrodku na Rejowie, a trenują na hali MCSiR. Do soboty treningi prowadzili wspólnie Paweł Zagumny i Tomasz Borowski, etatowy trener akademii należącej do świetnego polskiego rozgrywającego, rodowity skarżyszczanin.

eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko

Uczestnicy obozu, a jest ich ponad dwadzieścia osób, przyjechali z całego kraju i nie ukrywają, że magnesem było nazwisko Pawła Zagumnego.

– Wiadomo, to nazwisko mówi samo za siebie. Zapisaliśmy się na obóz, żeby spotkać ludzi o podobnej pasji, nauczyć się czegoś nowego, fajnie spędzić czas – mówili.

Zabawa to też forma treningu

W niedzielę uczestnicy obozu spotkali się ze skarżyskim „wikingiem”, biegaczem Tomaszem Jezierskim, który startuje w biegach ultra. Niedawno Tomasz Jezierski wziął udział w Biegu 7 Szczytów, gdzie pokonał 240 kilometrów, a wcześniej w ramach treningu do tej imprezy przebiegł 100 mil wokół zalewu Rejów.

Spotkanie z „wikingiem” Tomaszem Jezierskim; fot. Tomasz Borowski

Tomasz Jezierski opowiadał o tym, jak dochodził do formy, która pozwala mu pokonywać tak długie dystanse.

– Przyznaję, że miałem stresa, bo pierwszy raz mówiłem do tak dużej grupy ludzi. Opowiadałem, jak na przestrzeni czterech lat zmieniło się moje życie, jak żyłem wcześniej, i jak żyję teraz. Jeśli moja historia kogoś inspiruje, to fajnie – mówił „wiking”.

Tomasz Jezierski i trener akademii Tomasz Borowski to przyjaciele z podwórka z dzieciństwa. Na koniec spotkania część uczestników skusiła się na bieganie wokół Rejowa z „wikingiem”.

Tomasz Borowski i Tomasz Jezierski; fot. Tomasz Borowski

Podobnie jak młodsi uczestnicy obozu, starsi również trenowali w Akademii Holistycznej pod okiem jaj założyciela i trenera Brunona Sokołowskiego.

Uczestnicy obozu odbyli trening w Akademii Holistycznej; fot. Akademia Holistyczna/Facebook

Delegacja Akademii Pawła Zagumnego, z nim na czele, odwiedziła też prezydenta miasta Konrada Kröniga. Nasze miasto jest współorganizatorem obozu.

Delegacja Akademii Siatkówki Pawła Zagumnego z wizytą u prezydenta Skarżyska Konrada Kröniga; fot. Konrad Krönig – prezydent Skarzyska-Kamiennej/Facebook

Obóz będzie trwał do najbliższej środy. Niewykluczone, że Pawła Zagumnego zastąpi któryś z jego kolegów z reprezentacji, prowadząc treningi z uczestnikami.

Tymczasem treningom na hali MCSiR przypatrują się trenerzy siatkarskich zespołów ze Skarżyska, w tym Jarosław Mosiołek, prowadzący żeński trzecioligowy zespół Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna.

– Sporo ciekawych metod treningowych. Zapisałem sobie, zawsze warto podpatrywać najlepszych – powiedział trener.

Po niedzieli do meczów sparingowych zaproszone zostaną skarżyskie drużyny.

 

Ratujemy nagrobek rodziny Witwickich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here