BEZPŁATNE PORADY PRAWNE
bezplatne porady prawne skarzysko
bezplatne porady prawne skarzysko

Za nami kolejna super sesja foto. Tym razem na scenerię wybrałyśmy nasze zachwycające Muzeum im. Orła Białego. Choć to realia z pozoru bardziej dla mężczyzn, to nasze wspaniałe modelki emanowały wciąż 100-procentową kobiecością.

Po poprzednich sesjach, przed moim atelier i w MCK, wszystkie dziewczyny były przeszczęśliwe i zadowolone z odbioru. Nie mogło być inaczej i umówiliśmy się na kolejną. Tym razem modelki były już bardziej śmiałe, chętne do współpracy, rozluźnione.

Jak wszyscy wiemy, 11 listopada to dzień, w którym świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości. W wielu miejscach odbywają się różne uroczystości, a my postanowiłyśmy ten dzień uczcić sesją w wojskowych strojach i wojskowej scenerii. I tym razem za inspirację posłużył film. W tym przypadku „Rzeczpospolita babska”, który przekonuje, że w mundurze kobietom też jest do twarzy.

Nasze muzeum jest do takich sesji miejscem idealnym. Pogoda tym razem dopisała i deszcz nie padał. Było co prawda chłodno, ale u nas atmosfera była bardzo gorąca. Było 100% kobiecości. W roli modelek znów wystąpiły Maria Borowska, Katarzyna Winiarska, Małgorzata Włoch, Ilona Borowiec z córką Marysią, moja asystentka Angelika Rutkowska i ja. W roli fotografa – tradycyjnie Jerzy Polański.

Zanim wzięłyśmy się do pracy, spotkałyśmy się u mnie. Pani Maria upiekła pyszne ciasto. Był to w pewnym sensie nasz backstage, który dodatkowo pomógł się nam się rozluźnić i przygotować do sesji.

Kobiecość to dla mnie jedno z najważniejszych pojęć, nie do końca związane z modą, czy z ubiorem. To… coś więcej. Jak dla mnie to między innymi zdolność do współpracy, życzliwości, okazania wsparcia. Udało nam się to osiągnąć.

Każda z nas jest różna, ale na swój wyjątkowy sposób kobieca. Mimo że strój wojskowy, mundur czy nawet broń to jednak stylizacja z pozoru męska, to uważam, że wydobyłyśmy z siebie 100% kobiecości.

Serdecznie dziękuję Monice Kowalczyk-Kogut, dyrektor Muzeum im. Orła Białego za udzielenie zgody na sesję i użyczenie eksponatów oraz Hubertowi Pyrkoszowi ze sklepu Komandos Militaria za wypożyczenie strojów oraz eksponatów.

My już myślimy nad tematami na kolejne sesje i już dziś zapraszamy na wystawę „Mam na imię Kobieta” w Miejskim Centrum Kultury, której wernisaż zaplanowany jest na 4 marca 2018 roku. Tam też będzie 100-procentowo

Pozdrawiam serdecznie.
Anett

 

Zdjęcia: Jerzy Polański

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here