krolewna sniezka balet
fot. MCK
bezplatne porady prawne skarzysko
bezplatne porady prawne skarzysko

Balet „Królewna Śnieżka” w wykonaniu Royal Lviv Ballet będzie można obejrzeć na scenie MCK w Skarżysku-Kamiennej w grudniu 2018 roku.

Lwowski Royal Lviv Ballet znamy już z występów na scenie MCK – zaprezentowali publiczności „Jezioro łabędzie” i „Dziadka do orzechów”. Tym razem przedstawią „Królewnę Śnieżkę”, którą niemal każdy zna zarówno jako baśń w formie książki, jak i adaptację w różnych formach.

Balet „Królewna Śnieżka” zostanie wystawiony w MCK 1 grudnia 2018 roku o godz. 18.00. Spektakl trwa ok dwie godziny.

Ceny biletów: 80 zł – normalny, 70 zł – ulgowy.

Bilety można nabyć:

Zapraszamy!

Dawno, dawno, temu, podczas srogiej zimy, królowa siedziała przy kryształowym oknie i wyszywała. Sypiące się z nieba płatki śniegu, niczym pierze z rozprutej pierzyny, tak zaabsorbowały królową, że przez nieuwagę ukłuła się w palec. Trzy krople krwi z palca upadły na parapet i tak cudnie wyglądały w kontraście z białym śniegiem, że królowa pomyślała: „Chciałabym mieć dziecko białe jak śnieg, rumiane jak krew i o włosach czarnych jak heban”. Wkrótce potem pragnienie królowej spełniło się – powiła dziewczynkę białą jak śnieg, rumianą jak krew i o włosach czarnych jak heban. Nazwano ją Śnieżką…

Spektakl w wykonaniu Royal Lviv Ballet to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek, w baletowym wykonaniu. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają zarówno dzieciom jak i dorosłym niezapomnianych emocji.Wirtuozerskie wykonanie, ręcznie malowane dekoracje oraz baśniowe stroje…

Zapraszamy na dwugodzinny przepiękny baśniowy spektakl w najlepszym wykonaniu osławionej trupy artystów Royal Lviv Ballet.

Narodowy Lwowski Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej (Royal Lviv Ballet) – zespół złożony z solistów rosyjskich (Maryjski, Bolshoi) i ukraińskich (Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski) szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Pavlo Stalinski, solista i choreograf Bolshoi Ballet, oraz prof. Olek Petryk, solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu.

Zachwycające szyte ręcznie kostiumy, choreografia, piękna scenografia, a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, że każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej.

krolewna sniezka balet
fot. MCK
krolewna sniezka balet
fot. MCK
krolewna sniezka balet
fot. MCK
krolewna sniezka balet
fot. MCK
krolewna sniezka balet
fot. MCK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here