Remont biblioteki na Kamiennej ruszy jeszcze w marcu?

450
wakacje 2019 skarzysko

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku ogłosiła przetarg, który ma wyłonić wykonawcę remontu budynku filii biblioteki przy ul. Towarowej. Rozpoczęcie prac planowane jest na marzec.

Budynek biblioteki, który znajduje się przy ul. Towarowej na Dolnej Kamiennej, przejdzie w tym roku generalną przebudowę. Dyrekcja biblioteki ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy i liczy, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Jeśli tak się stanie, prace rozpoczną się marcu, a wykonawca będzie miał czas na ich zakończenie do końca września tego roku.

Dyrektor biblioteki Iwona Kowaleska chciałaby, aby podczas remontu filia działała. – Liczę na to, że pogodzimy remont z pracą. Być może będziemy musieli działać w ograniczonym zakresie, być może niezbędne będą krótkie przerwy w funkcjonowaniu, ale chciałabym, aby czytelnicy mieli dostęp do książek. No chyba, że naprawdę nie będzie możliwości pogodzenia działania filii z przebudową, to wtedy nie będzie wyjścia – mówi Iwona Kowaleska.

Prace remontowe w bibliotece obejmować będą m.in.:

  • zmianę rozkładu pomieszczeń – powstanie m.in. sala konferencyjna
  • wymianę drzwi
  • docieplenie elewacji
  • wymianę instalacji i kotłowni
  • dostosowanie budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych – przy wejściu będzie winda i będzie specjalna toaleta dla ON

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej pozyskała blisko 900 tysięcy dofinansowania w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Wkład własny do inwestycji – ponad 300 tysięcy złotych – pokryty zostanie z budżetu gminy Skarżysko-Kamienna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here