Fot. fundacja Eco Textil
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Tegoroczna edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne na długo pozostanie w pamięci dwojga niepełnosprawnych mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Justyna Tyszer i Paweł Kucy wezmą udział w przejeździe, który poprzedzi finisz kolarzy na mecie trzeciego etapu w Zabrzu.

W poniedziałek, 5 sierpnia 2019 roku, kolarze uczestniczący w tegorocznej edycji wyścigu tour de Pologne przejadą z Chorzowa do Zabrza. Zanim wjadą na metę, przekroczą ją kolarze niepełnosprawni. W gronie ośmiu osób będą Justyna i Paweł.

Justyna i Paweł są wychowankami Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. Justyna Tyszer to jedna z pierwszych cyklistek na trójkołowych rowerkach podarowanych przez organizatorów wyjątkowego przejazdu, czyli Fundację Eco Textil i Polski Czerwony Krzyż. Swoją przygodę z trójkołowcem zaczęła już w 2014 roku. Tak się szczęśliwie złożyło, że jej tata wygrał później rower na festynie miejskim i od tamtej pory wspólnie przemierzają okolice Skarżyska.

Justyna Tyszer, fot. fundacja Eco Textil

Paweł Kucy to aktywny sportowiec, mający na swoim koncie wiele sukcesów. Jest zawodnikiem Klubu Olimpiad Specjalnych Olimp ze Skarżyska. Jego przygoda rowerowa, podobnie jak Justyny, zaczęła się w 2014 roku. Obydwoje będą mieli teraz okazję na wykorzystanie swoich umiejętności na największej rowerowej imprezie w Polsce.

Paweł Kucy, fot. fundacja Eco Textil

– Poprzez zorganizowanie wspólnego przejazdu chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne mogą aktywnie spędzać czas i dołączać do sportowych aktywności. Uczestnictwo w tak doniosłym wydarzeniu, jakim jest Tour de Pologne to dla każdego ogromne przeżycie. Mamy więc nadzieję, że wszyscy uczestnicy po tym dniu będą bogatsi o wiele dobrych wspomnień. Chcemy też podkreślić, że przejazd nie będzie miał formy rywalizacji, tylko spokojnej jazdy, z której można wynieść wiele radości – mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil.

Justyna i Paweł z Moniką Lipnicką z fundacji Eco Textil, fot. fundacja Eco Textil

– Wspólny przejazd to również sposób na podziękowanie wszystkim osobom, które oddają niepotrzebną odzież do specjalnych pojemników. To dzięki środkom pochodzącym z recyklingu tekstyliów możemy przekazywać osobom niepełnosprawnym trójkołowe rowery – dodaje koordynator projektu Tekstylia PCK Andrzej Antoń.

Transmisję z wyścigu Tour de Pologne można oglądać w TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1 oraz przez internet na platformach tych stacji.

Zapraszamy do śledzenia występu naszych kolarzy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here