Erbel: Lekcja historii po angielsku

910

„Rewolucja angielska i restauracja Stuartów” – taki był temat lekcji, jaka odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym w Skarżysku. Jako że temat dotyczył Anglii, sama lekcja również została przeprowadzona w języku angielskim.

Lekcję poprowadził dr Paweł Kaptur z Instytutu Filologii Obcych (Institute of Modern Languages) Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tym razem jednak, co była na pewno atrakcją dla uczniów, lekcja odbyła się w języku angielskim. – Miejmy nadzieje, że pomoże to naszym uczniom osiągnąć lepsze wyniki w trakcie egzaminów maturalnych z historii i języka angielskiego. Niektórzy z uczestników odważyli się nawet zadać pytania w języku prelekcji, za co należą się im gratulacje – powiedział dr Piotr Kardyś, organizator lekcji.

Wykłady pracowników naukowych UJK są organizowane w Erblu już od trzech lat, a skierowane są przede wszystkim do uczniów z rozszerzonym wymiarem historii.

Wykładowca otrzymał od uczniów i dyrektor Martyny Maćkowiak upominek w postaci monografii szkoły wydanej z okazji jej jubileuszu 90-lecia.

Zdjęcia: archiwum szkoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here