BEZPŁATNE PORADY PRAWNE
bezplatne porady prawne skarzysko
bezplatne porady prawne skarzysko

W drugą niedzielę października odbył się w Pińczowie finałowy wyścig Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej, kończący tegoroczne zmagania kolarzy górskich na świętokrzyskiej ziemi.

Zawodnicy Kamaro nie kryli zmęczenia już na starcie – zmęczenia całym sezonem, który w tym roku był wyjątkowo długi, wymagający i męczący. Szczególnie trzy ostatnie maratony, podczas których aura poddawała ciężkiej próbie nie tylko kolarzy, ale i sprzęt.

Tak więc na starcie stanęli ci najwytrwalsi oraz ci, którzy do końca musieli walczyć o każdy punkt, aby osiągnąć upragnione miejsce w klasyfikacji generalnej.

I tym razem pogoda nie rozpieszczała. Siąpiący deszcz i niska temperatura zapowiadały trudności na trasie oraz kolejne wyzwanie dla odporności organizmu. Pińczowska trasa jest znana z torfowych odcinków, zabójczych dla sprzętu, oraz kilku ciekawych podjazdów i zjazdów. I tym razem nie obyło się bez błota i ślizgania po grząskim gruncie.

Wśród śmiałków, którzy stanęli na starcie ostatniego w sezonie maratonu, było siedemnastu przedstawicieli skarżyskiej drużyny Kamaro Sport Line. Grupa mocno okrojona w porównaniu do początku sezonu, a to z powodu kilku poważnych wypadków, jakim ulegli zawodnicy, jak również niedyspozycji sprzętu.

Niemniej jak zawsze kolarze rodem ze Skarżyska walczyli do końca, co poskutkowało wysokimi lokatami w samym wyścigu, jak i w klasyfikacji generalnej.

Jak zwykle rewelacyjnie spisali się nasi zawodnicy na dystansie Family, w tym dwie kobiety, które w swoich kategoriach wiekowych zajęły I miejsca – Alicja Wąsowska w FK3 i Kamila Maziarek w FK2. Z kolei Marcel Jabłoński był III w F0.

Jeśli chodzi o klasyfikację generalną, to znowuż triumfowało „Family”. Pierwsze miejsca w kategoriach utrzymali niezawodni – Ala Wąsowska i Marek Kowalik. Zwycięstwo Marka w generalce cieszy tym bardziej, że podczas maratonu w Masłowie i Ciekotach, w wyniku niefortunnego upadku, doznał poważnej kontuzji barku i był wykluczony z dalszej rywalizacji w kolejnych wyścigach. Na szczęście punkty uzyskane od początku sezonu wystarczyły, aby obronić najwyższe podium.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii wiekowej F1 zajął Marcin Wersak, natomiast Marcel Jabłoński był trzeci w F0. Najlepszy z drużyny na najdłuższym dystansie Master był Marcin Piekarski, który zajął piąte miejsce w kategorii M4.

W klasyfikacji zespołowej, spośród 26 startujących drużyn, Kamaro Sport Line zajęło piątą lokatę.

To był udany, satysfakcjonujący sezon dla naszych kolarzy. Teraz dają sobie chwilę odpoczynku, ale każdy kto poważnie traktuje ten sport wie, że nie może on trwać długo i, aby odnieść sukces latem, trzeba solidnie przepracować zimę. Tak więc dziękując za doping i obecność podczas zmagań na świętokrzyskich szlakach, mówimy do zobaczenia w kwietniu!

Wyniki Kamaro Sport Line w wyścigu w Pińczowie:

FAMILY – liczba zawodników: 87, dystans: 22,5 km, przewyższenia: 349 m

Alicja Wąsowska – FK3 1. miejsce, open 2. miejsce,
Kamila Maziarek – FK2 1. miejsce, open 5. miejsce,
Zbigniew Arak – F4 4. miejsce, open 23. miejsce,
Marcin Werstak – F1 4. miejsce, open 30. miejsce,
Mariusz Raiński – F4 9. miejsce, open 50. miejsce,
Przemysław Chmura – F3 15. miejsce, open 53. miejsce,
Marcel Jabłoński – F0 3. miejsce, open 58. miejsce

FAN – liczba zawodników: 99, dystans: 45 km, przewyższenia: 701 m

Bartosz Banaszewski – M2 8. miejsce, open 36. miejsce,
Łukasz Maziarek – M2 9. miejsce, open 53. miejsce,
Maciej Mazur – M2 10. miejsce, open 65. miejsce,
Tomasz Bętkowski – M3 26. miejsce, open 68. miejsce,
Artur Karbownik – M4 16. miejsce, open 72. miejsce,
Grzegorz Chmura – M4 18. miejsce, open 78. miejsce,
Piotr Czerski  – M4 22. miejsce, open 93. miejsce,

MASTER – liczba zawodników: 31, dystans: 67 km, przewyższenia: 1062 m

Marcin Piekarski – M4 7. miejsce, open 25. miejsce,
Dariusz Karbarz – M4 9. miejsce, open 29. miejsce,
Wojciech Sendecki – M3 10. miejsce, open 30. miejsce,

Wyniki kolarzy Kamaro Sport Line w klasyfikacji generalnej:

FAMILY: 

Alicja Wąsowska – FK3 miejsce 1.
Marek Kowalik – F4  miejsce 1.
Marcin Wersak – F1  miejsce 2.
Marcel Jabłoński – F0  miejsce 3.
Zbigniew Arak – F4  miejsce 5.

MASTER:

Marcin Piekarski – M4 miejsce 5.

Zdjęcia: archiwum zespołu Kamaro Sport Line Team

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here