Wyprzedane z dużym wyprzedzeniem bilety na film – takiej sytuacji dawno w kinie Centrum nie było
bezplatne porady prawne skarzysko
bezplatne porady prawne skarzysko

Film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego również w Skarżysku wzbudził ogromne zainteresowanie. Na obu piątkowych seansach sala była zapełniona. Na jeden z sobotnich seansów biletów już nie ma.

Takie tłumy ostatnio był na Titanicu – tak mówią pracownicy kina Centrum w Skarżysku-Kamiennej i dodają, że czasem np. filmy Patryka Vegi mają dość duża widownię, ale nie dochodzi do takiej sytuacji, że sala jest wyprzedana na dzień przed.

A tak było w przypadku filmu „Kler”, który w kinie Centrum jest wyświetlany od piątku, 5 października. Na wcześniejszy z piątkowych seansów, na godz. 18.35, bilety skończyły się dzień wcześniej. W piątek wieczorem nie można też już było kupić biletów na sobotni seans o 18.35.

Na film przyszło sporo osób w starszym wieku, a wiele pań otwarcie przyznało, że są wierzące. Mimo to, do kina przywiodła je ciekawość. – Film mówi głośno o tym, o czym ludzie mówią po cichu. Może ten film wywoła wreszcie dyskusję, bo najwyższy czas mówić o negatywnych zrachowaniach księży głośno – mówiły.

Jedna z naszych rozmówczyń zwróciła uwagę na potrzebę zniesienia celibatu. – Kler uczy nas moralności, wytyka nam błędy, a sam robi, co chce. Najwyższy czas znieść celibat. Mam nadzieję, że film coś zmieni, bardzo bym chciała. Ten film to taki mały kamyczek, który może ruszy lawinę. Jeśli Kościół sam nie chce się oczyścić, to może oczyszczenie przyjdzie z zewnątrz – powiedziała pani Róża, która otwarcie przyznała, że jest osobą niewierzącą.

Po filmie również zapytaliśmy o wrażenia. – Film mocniejszy, niż się spodziewałam. Dobrze, że pokazano grzechy księży, co jest tematem tabu. Książa powinni żyć, jak każdy z nas, mieć rodziny. Znieść celibat jest jednak bardzo ciężko. To wszystko tak głęboko siedzi w Kościele – powiedziała jedna z pań.

Godziny wyświetlania filmu „Kler” w kinie Centrum w najbliższych dniach:

  • Sobota, 6 października – 18.35 (wyprzedany), 21.00
  • Niedziela, 7 października – kino nieczynne
  • Poniedziałek, 8 października  – 18.35, 21.00
  • Wtorek, 9 października  – 18.35, 21.00
  • Środa, 10 października  – kino nieczynne
  • Czwartek, 11 października  – 18.35, 21.00

Szczegółowy repertuar znajduje się na stronie kina: https://kino.mck.skarzysko.pl/repertuar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here