BEZPŁATNE PORADY PRAWNE
bezplatne porady prawne skarzysko
bezplatne porady prawne skarzysko

Coraz bliżej do koncertu jednego z najbardziej ekscentrycznych wokalistów w naszym kraju. Maciej Maleńczuk wystąpi na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku 6 kwietnia 2018 r.

Koncert Macieja Maleńczuka w Skarżysku już się odbył. Kliknij tutaj, aby zobaczyć fotorelację.

Po czterech latach znów usłyszymy w Skarżysku Macieja Maleńczuka. Poprzednim razem dał świetny koncert przed kilkusetosobową publiką i tym razem, miejmy nadzieję, będzie identycznie. W MCK artysta wystąpi solo.

Maciej Maleńczuk, artysta – jak powszechnie wiadomo – nieobliczalny, zabierze swoich fanów w podróż do korzeni: mocnego, szorstkiego i minimalistycznego grania. Tym samym przypomni historię, która ukształtowała jego artystyczną postać, a której początki stanowiły solowe występy na ulicach Krakowa, a obecnie sceny polskich teatrów.

O autentyczności przekazu Maleńczuka zawsze stanowiła bezkompromisowość. Nie inaczej będzie i tym razem: przepływu szczerych emocji między wykonawcą i słuchaczami nie zmącą żadne pochodzące z obcych źródeł dźwięki, a całą istotę bezpośredniego obcowania zapowiadają słowa, jakie Maciej Maleńczuk kieruje do swojej publiczności:

Stęsknionych za barwą mojego głosu, doceniających piękno i siłę moich tekstów, zapraszam na koncerty solowe firmowane tytułem Pan Maleńczuk.

Gwarantujemy 2 godziny wspaniałej muzyki i spotkanie niezwykłej osobowości Macieja.

Koncert odbędzie się 6 kwietnia 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżyku, ul. Słowackiego 25, o godz. 19.00.

Bilety w cenie 80 zł można kupić:

Bilety grupowe i informacja tel.: 515 400 723, info@koncertartex.com

Zapraszamy!

Maciej Maleńczuk – polski wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, a także osobowość telewizyjna. We wczesnej fazie swojej twórczości określany mianem „barda Krakowa”. Uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych.

W 1981 skazany został na dwa lata więzienia za odmowę odbycia służby wojskowej. Karę odbywał w Gdańsku i Stargardzie. Po wyjściu na wolność zaczął grać na gitarze i komponować piosenki, początkowo utrzymane w stylistyce bluesowej. Swój repertuar najczęściej prezentował występując jako muzyk uliczny na ulicach Krakowa, Warszawy, Poznania i innych polskich miast.

W 1986 na zaproszenia Andrzeja „Pudla” Bieniasza trafił do Püdelsów, których wokalistą i frontmanem był z przerwami w latach 1986–2005. Nagrali wspólnie pięć płyt. W 1993 założył zespół Homo Twist, którego pierwsza płyta ukazała się w rok później. Pierwszą solową płytę wydał w 1998. Nieregularnie publikował swoje wiersze, które często są także tekstami jego piosenek. Publikował m.in. w „Brulionie”. Jest autorem poematu „Chamstwo w państwie”, wydanego w postaci książkowej. Książka otrzymała laur Śląskiego Wawrzynu Literackiego.

W 2004 był członkiem jury w trzeciej edycji „Idola”. W marcu 2004 w chorzowskim Teatrze Rozrywki odbyła się premiera przedstawienia „Bal u Wolanda” na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” z Maleńczukiem w roli Wolanda. Był on również autorem utworów muzycznych wykonywanych w spektaklu.

W 2009 r. zdobył nagrodę im. Karola Musioła w konkursie Premiery na festiwalu w Opolu. W 2009 r. roku wystąpił jako gość na albumie zespołu WU-HAE pt. Opera Nowohucka. W 2010 r. wziął udział w serii koncertów pod wspólną nazwą Męskie Granie.

W maju 2011r.  na uroczystości w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego został odznaczony przez ministra Bogdana Zdrojewskiego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W 2015 r. została opublikowana książka pt. „Ćpałem, chlałem i przetrwałem”, będącą wywiadem Macieja Maleńczuka z Barbarą Burdzy. Druga część wywiadu, zatytułowana „Chamstwo w państwie”, ukazała się w roku 2016.
Info: Wikipedia

maciej malenczuk skarzysko koncert
Maciej Maleńczuk wystąpi w MCK w Skarżysku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here