II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Skarżysko-Kamienna Cup

Kilkuset zawodników z kraju i z zagranicy przyjedzie już wkrótce do Skarżyska, aby walczyć w trzeciej edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Shinkyokushin Skarżysko-Kamienna Cup.

Podobnie jak to miało miejsce w dwóch poprzednich edycjach, tak i tym razem hala Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji przez jeden dzień pełna będzie karateków, trenerów, działaczy i oczywiście kibiców.

Jak przewiduje organizator turnieju, Zbigniew Zaborski, prezes Skarżyskiego Klubu Sportów Walki, w naszym mieście pojawi się od trzystu do czterystu zawodników. – Organizacyjnie jesteśmy już przygotowani. Wysłaliśmy zaproszenia do ekip z Niemiec, Rosji, Białorusi, Ukrainy i Polski. To będzie mocny turniej, bo na międzynarodowe imprezy nikt nie przysyła słabych zawodników – mówi sensei Zaborski.

Nasz klub również wystawi liczną i mocną ekipę, aby bronić drugiego miejsca z zeszłego roku, a nawet powalczyć o zwycięstwo. – Nasz klub reprezentować będzie ok. 30 zawodników. Trenujemy mocno, aby poprawić wynik z 2016 roku. Będzie trudno, bo silni będą przede wszystkim karatecy zza naszej wschodniej granicy, ale liczę na moich zawodników – dodaje Zbigniew Zaborski.

W gronie zawodników SKSW na pewno będzie Oliwia Fornal, która zakwalifikowała się na listopadowe Mistrzostwa Europy Karate w Kielcach i będzie to dla niej ważny sprawdzian przed walką o miano najlepszej na kontynencie wśród zawodników w kategorii kadetów U-16.

Turniej będzie też okazją do uhonorowania właśnie Zbigniewa Zaborskiego, których obchodzi w tym roku 40. rocznicę rozpoczęcia swojej przygody z karate oraz 30-lecie pracy trenerskiej.

III Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin Skarżysko-Kamienna Cup odbędzie się 7 października 2017 roku w hali MCSiR przy ul. Sienkiewicza 34. Początek o godz. 10:00.

Wstęp jest wolny. Zapraszamy kibiców do dopingowania!

Turniej będzie można oglądać także na żywo na YouTube, gdzie będzie transmisja live:

III Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin Skarżysko-Kamienna Cup 2017