Marzena Okła-Drewnowicz – Koalicja Obywatelska – miejsce 3.
Marzena Okła-Drewnowicz – Koalicja Obywatelska – miejsce 3.
Marzena Okła-Drewnowicz – Koalicja Obywatelska – miejsce 3.
Marzena Okła-Drewnowicz – Koalicja Obywatelska – miejsce 3.

Dokładnie 50 osób oddało krew w akcji Motoserce 2019. Na krwiodawców i wszystkich, którzy pojawili się na stadionie Ruchu, czekało dużo atrakcji. Tegoroczne Motoserce było częścią Dni Skarżyska 2019.

Motocykliście ze skarżyskiego oddziału klubu Road Runners MC już po raz ósmy zaprosili do udziału w akcji Motoserce, czyli zbiórki krwi. Nie jest to jednak tylko sama zbiórka – motocykliści zapewniają przy okazji wiele atrakcji W tym roku impreza odbyła się na stadionie Ruchu będąc jednocześnie części Dni Skarżyska 2019.

Zobacz relację z ostatniego dnia Dni Skarżyska 2019:

Dni Skarżyska 2019: Michał Wiśniewski i Ich Troje wystąpili dla nas wszystkich

Praca we Wtórpolu

 

W krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach cenny dar życia, jakim jest krew, oddało dokładnie 50 osób, co z kolei dało dokładnie 22,5 litra krwi. To bardzo dobry wynik.

Zbiórka krwi nie była jedyną akcją charytatywną tego dnia. Na scenie odbywały się aukcje na rzecz Gabrieli Dziopy, niespełna 4-letniej dziewczynki, która urodziła się wcześniakiem i wymaga rozległej rehabilitacji, bardzo przy tym kosztownej.

Na stadionie Ruchu na wszystkich, którzy się tam w sobotę pojawili, czekało mnóstwo atrakcji. Najwięcej, rzecz jasna, było ich dla najmłodszych – dmuchańce, stragany, przekąski, zabawa z animatorami MCK oraz konkursy.

Dużo frajdy dzieciakom, ale, jak się okazało, też i dorosłym, sprawiły przejażdżki, jakie motocykliści urządzili po stadionie. Wcześniej około 250 motocykli wyjechało na paradę po mieście.

Nieodzownym elementem Motoserca są też pokazy. Zaprezentowali się sportowcy z Akademii Holistycznej, klubu fitness, w którym działają też sekcje sportowe, m.in. boksu, MMA, karate czy gimnastyki. Pokaz trialu na rowerach i motocyklu dał znany już w Skarżysku Mateusz Kowalczyk.

Z pokazem akcji ratowniczej z wypadku samochodowego wystąpili też zawsze na Motosercu obecni strażacy. Swoje stoisko miało też Muzeum im. Orła Białego oraz inne instytucje i firmy.

Imprezy organizowane przez motocyklistów nie mogą się obyć oczywiście bez muzyki. W tym roku na scenie zagrali: Several – rockowo-metalowa kapeli młodzieży ze Skarżyska i okolic, reaktywowana skarżyska kapela Pakt z Jankiem Malikiem na wokalu oraz dwa zespoły z Kielc – Folya i Mafia.

W ocenie organizatorów tegoroczne Motoserce było udane. – Wydaje się, że było dużo lepiej. Aż pięćdziesiąt osób oddało krew, czyli więcej niż zwykle. W paradzie wyjechało ok. 250 motocykli. Dużo ludzi na imprezie – powiedział Sylwester Woźniak z klubu Road Runners MC.

W niedzielę ostatni dzień tegorocznych dni miasta. Program znajduje się tutaj:

Dni Skarżyska 2019 – Ich Troje i inne atrakcje

 

Skarżyscy motocykliści zapraszają na kolejną swoją imprezę – Hard Core Party:

Hard Core Party 2019 – zapraszamy!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here