Sportowcy zrzeszeni w świętokrzyskich klubach Olimpiad Specjalnych pojawili się w czwartek w Skarżysku, żeby rywalizować w bocce – włoskiej wersji gry w kule.

W tydzień po zmaganiach w golfa i jeździe na wrotkach i rolkach Skarżysko znów było areną zmagań sportowców Olimpiad Specjalnych. Tym razem rywalizowali oni w bocce.

Na hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji spotkały się drużyny niemal wszystkich świętokrzyskich klubów Olimpiad Specjalnych, a wśród nich kluby skarżyskie: Buziaki, Tacy Sami, Olimp i Tornado.

Zawody rozpoczęły się od tradycyjnego uroczystego otwarcia. Przy dźwiękach hymnu Olimpiad Specjalnych dokonano wciągnięcia flagi, któremu asystowali Anna Woźniak i Tomasz Faliński, utytułowani zawodnicy, którzy zdobywali już medale na najważniejszych imprezach, także międzynarodowych.

Po otwarciu i występach muzycznych i tanecznych, zawodnicy mogli przystąpić do gry. Jak zawsze w ich wypadku, robili to z pasją i ogromnym zaangażowaniem.

Bocce to wywodząca się z Włoch gra przypominająca angielską grę w kule. Używa się dwóch kolorów kul, czerwonych i zielonych, które należy potoczyć tak, aby znalazły się jak najbliżej palliny, białej kulki wprowadzanej do gry na początku rozgrywki.

Świętokrzyski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych został zorganizowany przez regionalny oddział Olimpiad Specjalnych Świętokrzyskie, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy oraz skarżyskie kluby Olimpiad Specjalnych, Olimp i Tacy Sami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here