BEZPŁATNE PORADY PRAWNE
bezplatne porady prawne skarzysko
bezplatne porady prawne skarzysko

Wolontariusze PGE Pomagamy wymienią część oświetlenia oraz stworzą kącik młodego elektryka w Przedszkolu nr 16.

Justyna Brzezińska, Agnieszka Tarka-Kaleta, Piotr Brzeziński oraz Łukasz Kaleta postanowili w ramach wolontariatu pracowniczego PGE Pomagamy wspomóc Przedszkole nr 16.

To jeden z 50 projektów PGE Pomagamy w całej Polsce. Skarżyscy wolontariusze otrzymali 5 tysięcy złotych, co pozwoli na wymianę oświetlenia w czterech salach oraz utworzenie kącika młodego elektryka.

Wymiana żyrandoli, które wiszą od początku istnienia przedszkola, na nowoczesne plafony LED pozwoli przedszkolu zaoszczędzić rocznice do 2 tysięcy złotych, a jednocześnie da więcej światła. W sumie wymienionych zostanie 96 lamp. Część już zostało zamontowanych.

Kącik młodego elektryka z kolei to instalacja zasilana energią słoneczną, która będzie służyć do edukacji przedszkolaków, przekonując ich, że energia może pochodzić także z promieni słonecznych. Uzupełnieniem będą spotkania edukacyjne z dziećmi.

Darczyńcom dziękował dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 Andrzej Warwas.

Pomoc dla Przedszkola nr 16 to drugi projekt wolontariatu pracowniczego PGE skierowany do lokalnej społeczności Skarżyska. W pierwszym, który opisywaliśmy, Krzysztof Kowalik wraz z kolegami ze Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów postanowili stworzyć grupę kolarską spośród uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych.

2 KOMENTARZE

  1. Piotr Brzeziński ma dzieci w tym przedszkolu, jednocześnie będąc pracownikiem PGE i członkiem PiS. Dziwne ze te oświetlenie trafiło właśnie tam i to jeszcze zdążył zrobić przed wyborami samorządowymi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here