Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Coroczne święto policji obchodzone w rocznicę utworzenia Policji Państwowej to jest okazją do złożenia wszystkim jej pracownikom życzeń i gratulacji. Policjanci otrzymują również awanse na wyższe stopnie. Policja Państwowa została powołana do życia 24 lipca 1919 roku. Został więc już tylko rok do okrąglej, setnej, rocznicy.

W skarżyskiej komendzie zebrali się dziś jej pracownicy oraz goście. Ci pierwsi odbierali życzenia i gratulacje od tych drugich. Do historii policji w Polsce nawiązał inspektor Tomasz Śliwiński, komendant powiatowy policji w Skarżysku. – Żyjemy w czasach wolnych, ale nie zawsze tak było. Zawsze pamiętamy o policjantach, którzy polegli na służbie i nie wrócili do domu, Dziękuje policjantom za zaangażowanie i realizację zadań. Życzę dobrego zdrowia, szczęścia i rodzinnej harmonii. Niech służba będzie bezpieczna i będzie źródłem satysfakcji – mówił do swoich podwładnych.

Z gratulacjami i życzeniami wystąpili też przedstawiciele władz centralnych i samorządowych. Wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski również odwołał się do historii, wspominając zaangażowanie policjantów w odzyskanie niepodległości oraz ich ofiarę w czasie II wojny światowej. Przekonując zebranych, że być w policji to nie praca a służba, życzył mundurowym pomyślności.

eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko

Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak podkreślił systematyczny wzrost zaufania, jakim cieszy się w społeczeństwie policja. W imieniu władz powiatu policjantom dziękował wicestarosta Artur Berus, a władz miasta – Krzysztof Myszka, który odczytał list gratulacyjny od prezydenta Konrada Kröniga.

Ze słowami uznania do policjantów zwrócili się również Tomasz Rurarz, skarżyski prokurator rejonowy, Grzegorz Fura, prezes Sadu Rejonowego w Skarżysku oraz Artur Bednarek, zastępca komendanta wojewódzkiego policji. – Po powołaniu do życia, policja otrzymała ogromny kredyt zaufania od społeczeństwa. Służyć w policji to ogromne wyzwanie, odpowiedzialność i bycie na każde wezwanie – powiedział ten ostatni.

Podczas uroczystości kilkudziesięciu mundurowych otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe:

W drodze wyróżnienia: Robert Drewniak – mianowany starszym aspirantem, Zdzisław Mrozowski – starszym aspirantem, Przemysław Kapcia – aspirantem, Wojciech Przysiężniak – młodszym aspirantem

Nadkomisarz: Rafał Pakuła, Norbert Kuźdub

Komisarz: Piotr Mamla

Aspirant Sztabowy: Andrzej Nowek, Maria Szwarc

Starszy Aspirant: Krzysztof Kowalik, Karol Serek

Aspirant: Katarzyna Małecka, Piotr Pakuła, Sebastian Dulemba, Jarosław Gwóźdź

Młodszy Aspirant: Damian Pietras, Dawid Galant, Paweł Boruń

Sierżant Sztabowy: Katarzyna Rudnicka-Bębenek, Jakub Markowski, Tomasz Berus, Bartłomiej Łazarczyk, Piotr Strzelecki, Zdzisław Sasal, Michał Krzemiński, Mateusz Rusek, Dariusz Basiak, Tomasz Krzyszczak, Michał Kruczyński

Starszy Sierżant: Marcin Jedynak, Marcin Gajewski, Agnieszka Boszczyk-Górnicka, Michał Jabłko

Sierżant: Karol Pokrzywiński, Tomasz Wesołowski, Damian Gałązka, Michał Sadza, Agnieszka Pomorska, Grzegorz Gałczyński

Starszy Posterunkowy: Marcin Sykulski, Paweł Smurzyński, Szymon Haba, Jan Tetelewski, Aleksander Lelas, Paweł Cieślik, Jakub Trzebiński, Damian Gardynik, Agnieszka Łukawska

 

Ratujemy nagrobek rodziny Witwickich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here