Polskie Towarzystwo Historyczne o planach na bieżący rok

595
bezplatne porady prawne skarzysko
bezplatne porady prawne skarzysko

Coroczne zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się w skarżyskim oddziale Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Członkowie stowarzyszenia, historycy i jej miłośnicy, podsumowali miniony rok, który obfitował w liczne wydarzenia organizowane przez nich lub przy ich współudziale.

Sztandarowym jest oczywiście coroczna sesja popularnonaukowa „Skarżyskie spotkania z historią” połączona z premierą rocznika „Z dziejów regionu i miasta”. Ponadto, członkowie PTH angażują się w liczne inicjatywy w mieście i regionie, a także propagują wiedzę o historii naszych ziem wśród młodzieży w formie objazdu naukowego.

W tym roku również planowane są stałe pozycje w kalendarzu, a ponadto historycy zostali zaproszeni do współorganizowania obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Poza rocznikiem „Z dziejów regionu i miasta”, PTH bierze aktualnie udział w opracowaniach monografii Suchedniowa oraz monografii firmy Celsium i historii skarżyskiego ciepłownictwa.

Do grona członków PTH w Skarżysku dołączył Andrzej Geller, znany wielu skarżyszczanom, szczególnie tym, którzy aktywnie udzielają się w mediach społecznościowych, miłośnik historii Skarżyska i kolekcjoner pamiątek oraz archiwaliów dotyczących naszego miasta.

Portal ProSkarżysko udostępnia swoje łamy skarżyskiemu oddziałowi PTH, gdzie można znaleźć informacje o stowarzyszeniu, jego działalności oraz zapoznać się z publikacjami:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here