Skarżyski blues na scenie klubu CBArt. W Skarżysku wystąpił Roland Mika

730
BEZPŁATNE PORADY PRAWNE
bezplatne porady prawne skarzysko
bezplatne porady prawne skarzysko

Roland Mika pochodzi ze Skarżyska, ale opuścił je wiele lat temu. Po latach znów zajrzał do swojego rodzinnego miasta, aby zaśpiewać bluesa, swój ukochany gatunek muzyczny. Koncert odbył się w klubie CBArt.

Roland (właściwie Mirosław) Mika urodził się w Skarżysku. Swoje rodzinne miasto opuścił jeszcze w czasach szkoły średniej, a chodził do Elektryka, i ostatecznie wylądował w Krakowie, gdzie mieszka do dziś. Zanim tak się stało, skończył Państwową Szkołę Muzyczną w klasie gitary. Jeszcze mieszkając w Skarżysku, poznał Tomasza Michalskiego ps. Amigo.

Ta znajomość miała wpływ na całą karierę Rolanda, co znalazło też odzwierciedlenie w czasie koncertu. Wiele z wykonanych przez niego kawałków zawierało teksty autorstwa Amigo. Jeszcze w Skarżysku obaj stworzyli kapelę Grass Band. Później grali razem w Krakowie. Roland został tam na stałe. Występował na wielu krakowskich scenach, m.in. w Piwnicy pod Baranami.

W twórczości Rolanda Miki dominuje blues. – Zawsze szedłem jakoś pod prąd. Gdy inni woleli rocka czy metal, ja wybrałem blues. To właśnie blues do mnie przemawia, głównie tekstowo. Dla mnie teksty są bardzo ważne – powiedział przed koncertem.

Zapowiadając koncert, gospodarz klubu Sławek Kowalik, określił muzykę Rolanda właśnie mianem skarżyskiego bluesa. Poza autorskimi kawałkami Rolanda Miki, publika mogła usłyszeć, i śpiewać wspólnie, nieśmiertelne przeboje Dżemu czy Kultu.

slawek kowalik skarzyskoroland mikaroland mika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here