Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Pięć wyjątkowych kobiet i pięć różnych historii – tak będzie wyglądać spotkanie pt. „Mam na imię kobieta – siła kobiet”, na jakie zapraszają Skarżyszczanki, nieformalna grupa mieszkanek naszego miasta.

 

W najbliższą niedzielę wysłuchamy wykładów prowadzonych przez pięć kobiet, z których każda jest indywidualnością, niezłomną osobą z charyzmą, w swoich kręgach zawodowych cenioną i szanowaną. Mają za sobą długą drogę, która ukształtowała ich osobowość.

Będą to: Paulina Kawalec, Aneta Załęcka, Katarzyna Metzger, Anna Szymankiewicz i Sylwia Lehner.

Skarżyszczanki dały się poznać podczas ich pierwszej inicjatywy, imprezy „Mam na imię kobieta – kobieta zmienną jest”, którego gościem była Ilona Felicjańska.

Spotkanie odbędzie się o godz. 16.00 w niedzielę, 1 lipca 2018 r., w Miejskim Centrum Kultury. Wstęp jest wolny.

Wykłady są otwarte, może w nich uczestniczyć każda kobieta, matka, córka , siostra, sąsiadka. Niezależnie od tego czy jesteś gospodynią domową czy kobietą biznesu, przyjdź do nas, zabierz głos. Podejmijmy dyskusję o tym czym jest dla nas szczęście i siła. O tym, czego oczekujemy od życia i co jesteśmy skłonni dać naszemu lokalnemu społeczeństwu. Każdy może zabrać głos bo każdy jest dla nas ważny. Przyjdźcie całymi rodzinami, zabierzcie ze sobą mężów, partnerów i dzieci. Pokażcie im, że kobiety w Skarżysku chcą rozmawiać, pomagać, dokształcać się i zmieniać otoczenie na lepsze.

Wykłady poprzedzi występ muzyczny Darka Bernatka, który zaśpiewa piękne piosenki o sile kobiet, otwierając w ten sposób całe wydarzenie. Bo któż piękniej mówi o kobiecie niż mężczyzna?

Wykłady poprowadzą:

Paulina Kawalec opowie kobietom o tym, jak wiele można w sobie zmienić dzięki silnej woli i dobrej motywacji. Pasją w jej życiu stał się sport i dbanie nie tylko o swoją kondycję, ale też o zdrowie. Opowie jak długą drogę odbyła do momentu, w którym jest teraz i ile ją to kosztowało wyrzeczeń i samozaparcia. Kiedyś była kobietą o krągłych kształtach, ale potrafiła się zdyscyplinować i uwierzyć we własne możliwości. Dziś figury pozazdrościć jej może wiele kobiet. Paulina jest wzorem silnej woli i pracy nad sobą i przełamywaniem własnych barier psychicznych. Wszystko jest możliwe, tylko i wyłącznie nasze myślenie nas ogranicza. Metamorfoza musi być szersza, jeśli ma być długotrwała.

Aneta Załęcka opowie o swojej miłości jaką jest fryzjerstwo, o odkrywaniu sztuki poprzez malarstwo i fotografię. Opowie o metamorfozach jakie zachodzą w jej Atelier Anett, o klientkach, które w codziennym pędzie zapomniały o swojej kobiecości, a odkrywają ją na nowo na fotelu fryzjerskim. O wzruszeniu, łzach szczęścia i niedowierzaniu, jakie towarzyszy tym przemianom. Do Anett przychodzą kobiety prezentujące sobą różne grupy społeczne czy zawodowe, a jednak wszystkie przychodzą, by odnaleźć w sobie kobiecość, pewność siebie i siłę. W domu, w pracy każda może mieć trudy, ale i sukcesy. Najważniejsze jest to jak myślimy o sobie. I właśnie Aneta w swoim Atelier pomaga kobietom odnaleźć wewnętrzną siłę i wiarę w siebie.

Katarzyna Metzger opowie o swej walce z niepełnosprawnością. O tym, jak zmienił ją wypadek, jak próbuje walczyć z ciałem, które odmawia posłuszeństwa oraz o sile, jaką czerpię z pracy z ludźmi i swoich pasji. Kasia pisze prozę i poezję, która jest dla niej lekiem pomagającym wierzyć w lepsze jutro.

Anna Szymankiewicz opowie o swoim nietypowym macierzyństwie. Jako mama trójki dzieci potrafi znaleźć czas dla podopiecznych projektu Szlachetna Paczka oraz Paczka Seniora i nie pozostawia nikogo w potrzebie bez pomocy. W naszym mieście jako lider projektu pomogła ponad stu rodzinom. Jest doceniana w swojej pracy na szczeblu ogólnopolskim. Motywuje i naucza wolontariuszy nie tylko w naszym mieście, ale i innych miastach kraju. Wie, czym jest mądra pomoc i jak należy jej udzielać w oparciu o standardy moralne. Opowie o czerpaniu radości z rzeczy tak prozaicznych jak spokojny dom, bezpieczne dzieci, miłość. Opowie o tym, czym jest szczęście oraz o tym jak ważna jest dla niej rodzina, ponieważ to ona daje jej siłę do pracy z ludźmi.

Sylwia Lehner opowie o istocie autoprezentacji. Psychologowie już dawno doszli do wniosku, że istotny wpływ na nasze decyzje czy ocenę mają emocje. Dzieje się tak dlatego, że nie mamy nad nimi kontroli. Chociaż potrafimy kontrolować ich ekspresję, to nie jesteśmy w stanie pozbyć się naszych odczuć zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Okazuje się jednak, że można tę wiedzę z powodzeniem wykorzystać. Jeżeli wszyscy przeżywamy, to, aby efektywnie działać należałoby się po prostu zapoznać z problemami i korzyściami związanymi ze sferą emocjonalną człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here