W sobotę, 23 września, w Skarżysku odbędzie się IX Memoriał Krzysztofa Wolińskiego, czyli impreza biegowa, którą ku pamięci trenera organizuje jego klub – Skarżyskie Towarzystwo Sportowe.

Od godz. 12 na stadionie Ruchu biegać będą najmłodsi skarżyszczanie – przedszkolaki i uczniowie szkół. Przygotowano dla nich kilka dystansów, od 200 do 1000 metrów, a dla najlepszych oczywiście – nagrody.

O 15.15 odbędzie się bieg główny na dystansie 10 kilometrów. Tak jak w poprzednich latach uczestnicy pobiegną ulicą Piłsudskiego, a startować i finiszować będą na stadionie.

Biegł główny wiązał się będzie z ograniczeniami w ruchu. Od 14.45 do 16.30 zamknięta będzie dla ruchu ulica Piłsudskiego na odcinku od Tysiąclecia do Grottgera oraz odcinek Tysiąclecia od Piłsudskiego do bramy stadionu. Niemożliwy będzie wjazd na zamknięte odcinki oraz ich przecięcie. Organizator przeprasza za utrudnienia.

Krzysztof Woliński – przez wiele lat trenował czołowych polskich zawodników w lekkoatletyce w biegach średnich i długich. Trenowani przez niego zawodnicy zdobywali wielokrotnie medale mistrzostw Polski, a dwoje z nich, Wioletta Frankiewicz i Rafał Wójcik, wystartowało na igrzyskach olimpijskich. Jego wychowankiem był także Artur Osman, wielokrotny medalista imprez krajowych. Krzysztof Woliński pracował w Granacie oraz STS-ie Skarżysko. Zmarł nagle w 2008 r. podczas obozu sportowego w Spale. Miał 50 lat.

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here