Zawodnicy Skarżyskiego Klubu sportów Walki znów okazali się najlepsi w turnieju. Tym razem w Łosicach. Co więcej, tym razem każdy z 17 karateków znalazł się na podium.

Jesienny grafik naszych karateków jest bardzo napięty. Tym razem pojechali do Łosic na III Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin z okazji Święta Niepodległości. Podobnie jak tydzień temu w Końskich, znów błysnęli formą i wygrali klasyfikację drużynową.

Jak relacjonuje trener Zbigniew Zaborski, nie zawiedli jego najlepsi podopieczni, a i początkujący wypadli świetnie. – Oliwia Fornal jak zawsze pokazała klasę. Nie zawieli także faworyci, jak Albert Malik, Szymon Zych, Angelika Skorek, Aleksandra Domagała, Wiktoria Aleksandrowicz czy jedna z bliźniaczek Nadia Pieniążek. Zaskoczył  bardzo mile także Alan Sulima, któremu ostatnio nie szło w turniejach. Miłe niespodzianki sprawiły debiutantki – Antonina Pastuszko, która zajęła trzecie miejsce i Jowita Mazurek, która zdobyła drugie miejsce i robi ogromne postępy – powiedział trener.

Nasz klub zajął pierwsze miejsce klasyfikacji drużynowej wyprzedzając ekipę z Końskich oraz gospodarzy. Ponadto, najlepszą zawodniczką turnieju została Oliwia Fornal, brązowa medalistka Mistrzostw Europy Karate Kadetów U-16, a Wiktoria Sokół została uznana za zawodniczkę z „największym hartem ducha”. – Gratuluję wszystkim zawodnikom, rodzicom i mojemu synowi Kacprowi za pomoc w trakcie turnieju – dodał trener.

To już ostatni turniejowy występ skarżyskich karateków w tym roku. Przed nimi teraz przygotowania do egzaminu na stopnie kyu. Na maty wrócą po przerwie świąteczno-noworocznej.

• Zaborek

To był nasz ostatni występ w tym roku kalendarzowym i udany występ Cieszę się ogromnie, a przy okazji… Bardzo Dziękuję zawodnikom za wynik sportowy, rodzicom za opiekę, a Panu Pawłowi za wspaniałą fotorelację, synowi Kacprowi za przygotowywanie zawodników przed walką i sekundowanie podczas walki. Szacun Wielki dla wszystkich OSS