Drużyna SKSW na każdym turnieju, w jakim bierze udział, należy do najlepszych. Tym razem, na Turnieju o Puchar Ziemi Koneckiej, nie dali się wyprzedzić nikomu. Zdobyli osiemnaście medali, a drużynowo zajęli pierwsze miejsce.

Na turniej pojechało dwadzieścioro zawodników, którzy rywalizowali w gronie blisko 350 karateków z całej Polski. Efekt wyprawy do Końskich to osiemnaście medali: sześć złotych, pięć srebrnych i siedem brązowych.

Trener Zbigniew Zaborski i tym razem nie szczędził ciepłych słów pod adresem swoich podopiecznych. – Nie zawiedli nasi faworyci, w tym brązowa medalistka Mistrzostw Europy Oliwia Fornal, która udowadnia, że jej niedawny sukces nie był przypadkowy. A z drugiej strony zaskoczyła mnie debiutantka Jowita Mazurek, która na pierwszym swoim turnieju zdobyła od raz najwyższe miejsce – powiedział trener.

Drużynowo na ekipę ze Skarżyska nie było mocnych. Zajęli pierwsze miejsce, wyprzedzając zespoły z Kobierzyc i Józefowa.

Wyniki karateków Skarżyskiego Klubu Sportów Walki na Turnieju o Puchar Ziemi Koneckiej 2017: