Najmłodsi podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 biorą udział w zajęciach hipoterapii w ośrodku Lucky 5 Ranch. Obcowanie z koniem, od opieki po jazdę, to skuteczna metoda terapii dla dzieci i młodzieży.

Dzieci i młodzież SOSW nr 2 kilkakrotnie na przełomie zimy i wiosny odwiedzą ośrodek w Mroczkowie. Hipoterapia to bardzo skuteczny sposób na poprawę umiejętności ruchowych, społecznych oraz psychiki. – Efekty są najbardziej widoczne u najmłodszych dzieci. Im więcej pracy z końmi, tym lepsze fakty – mówi Bernadeta Malik, wychowawca z SOSW nr 2.

W trakcie zajęć praca z końmi nie ogranicza się do samej jazdy. Dzieci mają swobodny dostęp do zwierząt, przygotowują je do jazdy. Po jeździe jest też zawsze czas na wspólne ognisko. – Jak zapewnia wychowawczyni, dzieci są zachwycone, nie chcą przestać jeździć, a piękne i łagodne konie skradły ich serca.

Zajęcia hipoterapii są kosztowne i rodziców w większości nie stać na samodzielne ich wykupienie. Z pomocą przyszła fundacja Eco Textil, która wsparła finansowo ośrodek ze Spacerowej. – Składamy gorące podziękowania Monice Lipnickiej, prezes fundacji Eko Textil za zaangażowanie i wsparcie naszej inicjatywy – dodaje Bernadeta Malik.

W zajęciach terapeutycznych w ośrodku Lucky 5 Ranch w Mroczkowie bierze udział łącznie 23 dzieci – przedszkolaki i uczniowie klas trzecich i czwartych.

Zdjęcia: archiwum SOSW nr 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here