Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

W sobotni wieczór na parkingu nad bliżyńskim zalewem chyba nie było auta, w którym nie dokonano by jakichś modyfikacji. To pasjonaci motoryzacji spotkali się, aby wspólnie spędzić czas. A ich auta w mniejszym lub większym stopniu różnią się od seryjnych.

Auta prawie nowe i klasyki, kompakty i klasy limuzyna, o różnych rodzajach nadwozia, w tym sportowe i kabriolety – tak wyglądała parking nad zalewem. Właściciele takich aut z Bliżyna, Skarżyska, Końskich, Stąporkowa i innych miejscowości naszego regionu spotykają się od czasu do czasu, aby, jak mówi organizator spotu Sylwester Młynarczyk, po prostu pogadać, a przy okazji dzielić się swoją pasją.

A gdy przyjrzeć się samochodom, to słowo „pasja” nie jest na wyrost. Wiele aut to nie tylko włożone w nie wiele pieniędzy, ale przede wszystkim czasu i zaangażowania. Przy jednych dominował tuning wizualny, w innych mechaniczny, a były i takie, gdzie o wyjątkowości decydował tuning akustyczny.

eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko

Wszystkich aut nie sposób wymienić. Były wśród nich samochody z limitowanych serii, jak na przykład dwa Ople OPC – Astra, należąca do Sylwestra Młynarczyka  i Corsa Mateusza Brzezińskiego. Pierwszy ma pod maską 160 , a drugi 190 koni mechanicznych. Do tego pakiet wizualny, w tym kubełkowe fotele Recaro. Czerwony Golf III w wersji 20 Jahre to również egzemplarz z serii limitowanej – pod maską jest silnik od Skody RS, a w środku nagłośnienie od… Nokii.

Gdy jedni modyfikują swoje auta, inni chcą zachować swoje auto w stanie jak najbardziej zbliżonym do tego, w jakim było w momencie zjazdu z taśmy produkcyjnej. Tak robi Przemek, właściciel 235-konnego BMW E38. Choć auto ma już ponad 20 lat, tylko pozazdrościć kondycji i wyglądu.

Wizualnie wyróżniał się na pewno pomalowany w cętki Opel Astra G Sport Patryka Wojteczka. Choć wygląd wewnętrzny zdradza, że to nie jest takie normalne auto, to mało kto domyśli się, że w środku jest sprzęt nagłaśniający o mocy, bagatela, 2 kilowatów dających 150 decybeli.

Kolejne spotkanie miłośników motoryzacji już wkrótce. Od 27 do 29 lipca w Skarżysku spotkają się miłośnicy starszych modeli tzw. klasyków. Odbędzie się wówczas I Zlot Kieleckich Klasyków. Uczestnicy będą się bawić na Rejowie, ale swoje auta zaprezentują mieszkańcom Skarżyska na placu Staffa i na Skarżyskim Pikniku Historycznym.
Więcej szczegółów: I Zlot Kieleckich Klasyków – Skarżysko-Kamienna 2018

 

Ratujemy nagrobek rodziny Witwickich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here