Święto wolności – zapraszamy do uczczenia rocznicy pierwszych wolnych wyborów z 1989 roku

275
bezplatne porady prawne skarzysko
bezplatne porady prawne skarzysko

Święto wolności to cykl wydarzeń, które odbędą się w Skarżysku-Kamiennej dla uczczenia rocznicy pierwszych po upadku PRL-u wyborów parlamentarnych.

4 czerwca mija 30. rocznica wyborów z 1989 roku. Z tej okazji w naszym mieście odbędą się wydarzenia pod hasłem „Święto wolności w Skarżysku-Kamiennej” dla uczczenia tej rocznicy.

Święto wolności w Skarżysku-Kamiennej będzie się składać z kilku części. Wstęp na nie jest wolny.

Święto wolności – program:

2 czerwca 2019 roku – plac Staffa

13.00 – polowa msza święta

14.00 – festyn rodzinny

Dla dzieci przygotowano bezpłatną strefę zabaw, a wieczorem odbędą się koncerty. Część rozrywkową poprowadzi pochodzący ze Skarżyska prezenter Mateusz Szymkowiak.

Z koncertami wystąpią:

Zbigniew Biber – mieszkaniec Skarżyska, znany jest z wykonywania repertuaru Jacka Kaczmarskiego, zwanego bardem Solidarności, którego wiele piosenek podejmowało tematy społeczno-polityczne będące aluzją do systemu komunistycznego.

Proletaryat – powstały w 1987 roku zespół. W 1989 roku na festiwalu w Jarocinie zdobyli Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy.

Jary Oddział Zamknięty – zespół założony na przełomie 2013 i 2014 roku, będący solowym projektem Krzysztofa Jaryczewskiego. Składa się z byłych muzyków zespołu Oddział Zamknięty oraz formacji Jary Band. Historia Oddziału Zamkniętego sięga roku 1979, a Krzysztof „Jary” Jaryczewski był jego pierwszym wokalistą.

4 czerwca 2019 roku, godz. 11.00 – MCK

W patio MCK odbędzie się interaktywna lekcja historii na temat wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy MCK ze skarżyskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego i będzie ciekawą formą przedstawienia młodemu pokoleniu historii związanej z wyborami z czerwca 89. Do udziału zapraszamy szczególnie młodzież szkolną.

Tego dnia odbędzie się również uroczysta wspólna sesja rady miasta i rady powiatu.

Na wspólne świętowanie zapraszają: Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Skarżysku-Kamiennej.

Zapraszamy!

swieto wolnosci skarzysko
Zapraszamy na Święto Wolności w Skarżysku-Kamiennej w rocznicę pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w 1989 roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here