Uczniowie skarżyskiej szkoły muzycznej wśród laureatów Świętokrzyskiego Konkursu Gitarowego

488
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy i telewizja - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy i telewizja - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy i telewizja - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy i telewizja - Skarżysko-Kamienna

Troje uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Skarżysku-Kamiennej znalazło się wśród laureatów IX Świętokrzyskiego Konkursu Gitarowego, który po raz pierwszy w historii, odbył się w Skarżysku-Kamiennej.

Świętokrzyski Konkurs Gitarowy odbywał się przez lata Starachowicach, w zeszłym roku w Ostrowcu Św., a w tym w skarżyskim „muzyku”. Przystąpili do niego również gospodarze, a troje z nich znalazło się wśród laureatów:

  • Martyna Pawłowska – III miejsce
  • Przemysław Gadecki – III miejsce oraz nagroda od posłanki Marzeny Okły-Drewnowicz za najlepszy wynik punktowy spośród uczniów PSM Skarżysko
  • Patryk Paź – wyróżnienie

W konkursie wzięło udział 27 gitarzystów ze szkół muzycznych całej Polski. Najlepszym gratulowali dyrektor PSM w Skarżysku-Kamiennej Ewa Krakowiak oraz przewodniczący jury Dariusz Wróbel.

Zdobywcy pierwszych miejsc zagrali dla publiczności. Wystąpił też duet Tomasz Grzybowski i Filip Tuz.

IX Świętokrzyski Konkurs Gitarowy 2020 – wyniki:

Grupa I

I miejsce – Antoni Garbacz – Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu

II miejsce – Piotr Świątkowski – Szkoła Muzyczna I Stopnia w Gąbinie

III miejsce – Rozalia Sowa – Szkoła Muzyczna I stopnia w Pińczowie

Grupa II

I miejsce – Marta Pękala – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Radomsku

II miejsce – Natalia Bujak – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Starachowicach

III miejsce – Martyna Pawłowska – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w

Wyróżnienie – Agata Nowak – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Starachowicach

Grupa III

I miejsce – Marek Borzemski – Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie

II miejsce ex aequo – Klara Doniec – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia – w Jaśle oraz Adam Skowroń – Szkoła Muzyczna I stopnia w Siennie

Wyróżnienie – Maja Maślarz – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach

Grupa IV

I miejsce – Lidia Bojdak – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach

II miejsce – Julian Ćwikliński – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Zgierzu

III miejsce – Przemysław Gadecki – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Skarżysku-Kamiennej

Wyróżnienie – Patryk Paź – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Skarżysku-Kamiennej

Grupa V

I miejsce – Wojciech Balcerzak – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach

III miejsce ex aequo – Dominik Lis – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach oraz Patryk Kleszcz-Pękala – Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie

Wyróżnienie – Dawid Wesołowski – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Starachowicach

Grand Prix – Lidia Bojdak

Petite Prix – Marek Borzemski

W jury zasiedli: Dariusz Wróbel, Paulina Garlińska, Tomasz Grzybowski, Mateusz Murawski, Michał Wach.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here