wakacje 2019 skarzysko

W hotelu Promień odbył się wieczorek z poezją Sylwii Beaty Lehner. Wiersze autorka czytała razem z Anną Szymankiewicz, a dodatkowo przeplatała je piosenkami.

Sylwia Beata Lehner pochodzi z Nowego Targu, ale na jakiś czas związała się zawodowo ze Skarżyskiem. Na co dzień posługuje się słowem i uczy, jak się nim posługiwać. W czasie wolnym również się nim posługuje – tworzy z nich wersy poezji.

W 2017 roku wydała pierwszy tomik poezji, o tytule „Czas na nas”. W 2018 roku ukazał się kolejny – o takim samym tytule. Jak autorka sama mówi o swoich wierszach, to jej droga przez życie, spacer przez meandry i zakola ludzkiego bytu.

Jako że w życiu człowieka czołową rolę odgrywa miłość, również w poezji Sylwii Lehner jest ona obecna, z tym że „dla każdego miłość znaczy coś innego”, jak mówi autorka.

Anatomia miłości

Splecione z drobiazgów
Chwile

Fragmenty czasu
Jak kryształki tlenu
Zatrzymane
Spojrzeniami

Fotografie
Zapisane w duszy
Oprawione
Potęgą uczuć

Energia słów
Synergia myśli
Różnych odcieni

Jedność mocy
W materii

Aura
Połączona duchem

Na wieczorku poetyckim w hotelu Promień zjawili się przyjaciele autorki. W niezwykle kameralnej atmosferze mogli posłuchać wierszy, a także sami zaprezentować swój talent wokalny lub śpiewacki – z tego najchętniej korzystały najmłodsze uczestniczki spotkania.

Drugi z wymienionych tomików Sylwii Lehner został nominowany do tegorocznej Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej.

Sylwia Beata Lehner urodziła się w Nowym Targu. Znaczną część życia spędziła w Wiedniu i w Warszawie, a nieco mniejszą w Skarżysku-Kamiennej. „Mówię dla pieniędzy, piszę z pasji” – tak mówi o sobie. Jej najnowszym przedsięwzięciem zawodowym jest projekt edukacyjny Fly High przeznaczony dla firm, menadżerów i kadr zarządzających.

Po to by

Ludzie są po to by pies nie był sam
Ludzie są po t by rozpalić ogień
Ludzie są po to by zmienić świat
Ale nie po to by być Bogiem!

Ludzie są po to by krzewić miłość
Ludzie są po to by podlewać kwiaty
Ludzie są po to by się im dobrze żyło
Ale nie po to by zbierać graty!

Człowiek jest po to by kochać ludzi
Ludzie są po to by kochać człowieka
Życie jest po to by się nie nudzić
Ale nie po to by narzekać!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here