Tomasz Raczek w Bibliotece Publicznej – zapraszamy na spotkanie

885

Tomasz Raczek będzie gościem spotkania autorskiego w skarżyskiej bibliotece.

Spotkanie z Tomaszem Raczkiem już się odbyło.
Kliknij tutaj, aby zobaczyć fotorelację z wydarzenia

Spotkanie odbędzie się 31 maja 2017 r. (środa) o godz. 12:30 w filii biblioteki przy ul. Towarowej 20. Wstęp jest wolny.

Zapraszamy!

Tomasz Raczek (ur. 1957 r) – krytyk filmowy i publicysta, wydawca (Instytut Wydawniczy Latarnik im. Zygmunta Kałużyńskiego), autor programów telewizyjnych i radiowych. Rozpoznawalny dzięki cyklowi telewizyjnemu „Perły z lamusa” emitowanemu w latach 1990–2000, w którym wraz z Zygmuntem Kałużyńskim recenzował najbardziej znane dzieła kinematografii. W 1992 stworzył od podstaw polską edycję „Playboya” i został jego pierwszym redaktorem naczelnym.

Recenzent teatralny i filmowy, kierownik literacki Teatru Komedia w Warszawie, Teatru Muzycznego w Gdyni i Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz Zespołu Filmowego „Oko”; był również wicedyrektorem TVP2 i wykładowcą w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza.

W 2002 założył własne wydawnictwo specjalizujące się w wydawaniu książek o mediach i pisanych przez ludzi mediów. W roku 2009 stworzył dwa telewizyjne kanały filmowe nFilm oraz radio cyfrowe z muzyką filmową na platformie n, których był dyrektorem do stycznia 2011. Prowadził tam programy Perły i wieprze, Hot Spot, Bilet do kina, Idę do kina z… Prowadził nadawany w TVP1 Weekendowy Magazyn Filmowy, oraz w TVP3 Kultowe rozmowy. Od września 2012 do czerwca 2013 roku był redaktorem naczelnym miesięcznika „Film”.

Od października 2012 prowadzi w Tok FM audycję Szczerotok. Publikował na łamach Polityki, Rzeczpospolitej, Przeglądu Tygodniowego, Teatru, Kina, Cinema, The European, Wprost, Kina Domowego. Laureat Wiktora 1986 oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki artystycznej. (źródło: Wikipedia)