Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Zakończenie roku szkolnego 2017/18 w Trzynastce i gimnazjalnej Jedynce było wyjątkowe. Radość z rozpoczęcia wakacji mieszała się ze smutkiem. A to z tego powodu, że na emeryturę odszedł Andrzej Warwas, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1, oraz kilkoro wieloletnich nauczycieli.

Nadszedł bardzo upragniony przez dzieci, ale również i nauczycieli, dzień, czyli zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji. Zanim wszyscy oddadzą się błogiemu lenistwu, trzeba było w odświętnych strojach zjawić się w szkole po raz ostatni.

Uroczystości na sali gimnastycznej są okazją do nagrodzenia wyróżniających się uczniów szkoły. Tym razem jednak nagrody zeszły nieco na dalszy plan, a najwięcej czasu poświęcono pożegnaniu odchodzącego dyrektora i innych nauczycieli. Z końcem roku szkolnego pracę w Zespole Szkół Publicznych kończą:

  • Andrzej Warwas,
  • Iwona Zenka,
  • Ewa Myszka,
  • Agata Szlęk-Sitkiewicz.
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko

Szczególnie gorąco żegnano dyrektora Warwasa. Za wspólnie spędzone lata dziękowali mu nauczyciele, uczniowie i rodzice. Młodzież nie kryła wzruszenia. – Dziękujemy, że mogliśmy mieć przyjemność spotkania się. Dziękujemy, że zawsze w nas pan wierzył i mówił, że możemy wszystko. Dziękujemy, że poświęcał Pan dla nas czas. Wierzymy, że to, co pan w nas zaszczepił, przyniesie owoc i będzie z nas pan dumny – zwrócili się do dyrektora uczniowie.

Dyrektor również nie krył wzruszenia i także dziękował uczniom. – Czasami tak bywa, że trzeba się rozstać. Jesteście cudowni i sercem z wami będę nadal. Cały czas jestem do waszej dyspozycji, 24 godziny na dobę. Telefon do mnie znacie – powiedział.

Andrzej Warwas sprawował stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Publicznych nr 1 przez 13 lat. W szkolnictwie przepracował 37 lat.

Po wzruszających chwilach i występach artystycznych przyszła pora na dyplomy i nagrody dla najlepszych uczniów. W Szkole Podstawowej nr 13, poza uczniami z najlepszymi wynikami w nauce i w sporcie, nagradza się też „Osobowości Roku” w różnych kategoriach, m.in. nauce, kulturze osobistej czy wzorowej frekwencji.

Uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkolnictwa życzymy udanych wakacji!

Zobacz też: Absolwent na 6 – uczniowie skarżyskich gimnazjów z sukcesami kończą naukę

 

Ratujemy nagrobek rodziny Witwickich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here