Wtórpol Triathlon 2019: Krajowa czołówka triathlonistów wystartuje na Rejowie

1180
Marzena Okła-Drewnowicz – Koalicja Obywatelska – miejsce 3.
Marzena Okła-Drewnowicz – Koalicja Obywatelska – miejsce 3.
Marzena Okła-Drewnowicz – Koalicja Obywatelska – miejsce 3.
Marzena Okła-Drewnowicz – Koalicja Obywatelska – miejsce 3.

Skarżysko-Kamienna będzie w niedzielę polską stolicą triathlonu. Na starcie Wtórpol Triathlonu 2019, kiedyś pod nazwą Triathlonu Świętokrzyskiego, pojawi się kilkuset zawodników, w tym cała krajowa czołówka.

Wtórpol Triathlon 2019 w Skarżysku-Kamiennej już się odbył.
Kliknij i zobacz relację i zdjęcia:

Wtórpol Triathlon 2019 – krajowa czołówka i najlepsi ze Skarżyska na starcie

Praca we Wtórpolu

Wtórpol Triathlon jest już jedną najważniejszych imprez w polskim triathlonowym kalendarzu. Na starcie czwartej edycji, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę, czyli 7 lipca 2019 roku, w Skarżysku-Kamiennej spodziewanych jest około czterystu zawodników i zawodniczek. Miejscem startu i mety będzie ośrodek wypoczynkowy nad zalewem Rejów.

Na starcie zobaczymy najlepszych przedstawicieli tej dyscypliny. – Zapowiada się mocne ściganie. Na liście startowej mamy krajową czołówkę. Poziom organizacyjny i dobra renoma z roku na rok przyciągają coraz lepszych triathlonistów. Mamy bardzo dobre nagrody, i finansowe, i rzeczowe, co też nie jest bez znaczenia. Zwycięzcy dystansu olimpijskiego otrzymają 4500 złotych – mówi Karol Mochocki, współorganizator imprezy.

Przepłynął wpław Bałtyk, przepłynie też Rejów

Nazwiska, które są na liście startowej, osobom postronnym niewiele powiedzą, ale w środowisku znaczą wiele. Łukasz Kalaszczyński, Przemysław Szymanowski, Kacper Adam i Sebastian Karaś to świetni triathloniści. Ten ostatni zasłynął tym, że przepłynął wpław Bałtyk z Kołobrzegu na wyspę Bornholm. Jednym z faworytów będzie Przemysław Szymanowski, który pochodzi z Końskich, a mieszka w Starachowicach, więc wystartuje prawie jak „u siebie”.

Pogoda podczas Wtórpol Triathlonu ma być idealna

Do tej pory Wtórpol Triathlon miał trochę pecha do pogody, ponieważ zazwyczaj padało, ale tym razem prognozy pokazują wręcz idealną pogodę do pływania, jazdy na rowerze i biegania. Zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse: sprint (750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5-klometrowy bieg) oraz olimpijski, gdzie odległości do pokonania są dwa razy dłuższe.

Chętni do udziału nadal mogą się zapisać. Wpisowe wynosi w tym momencie 300 złotych na dystansie sprint i 400 zł na olimpijskim.

Będzie strefa dla dzieci podczas Wtórpol Triathlonu

Na terenie ośrodka na czas imprezy organizatorzy przygotowali strefę dla dzieci, w której swoje pociechy będą mogli zostawić zawodnicy i kibice. Tam czekać będą animatorzy, którzy zapewnią i zagospodarują dzieciom czas i zapewnią rozrywkę.

Strefa dla dzieci będzie czynna od 11.00 do 16.00.

Charytatywnie – Wtórpol Triathlon pomaga małej Mai

Podczas imprezy będzie można finansowo wspomóc małą Maję, która cierpi na zespół Aperta. Mutacja jednego genu spowodowała u dziewczynki szereg nieprawidłowości w rozwoju płodowym. Oprócz zrośniętych palców Maja ma wadę czaszki, wodogłowie, rozszczep podniebienia, niedrożne nozdrza, zdeformowane stopy, wadę słuchu. Do tej pory przeszła trzy operacje głowy, a przed nią jest wiele kolejnych.

Cukiernia Lazur przygotowała z tej okazji pyszne słodkie bułeczki, a cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dla Mai. Będą kosztować symboliczne 2 złote, choć większe kwoty są również jak najbardziej mile widziane.

Będą utrudnienia w ruchu w związku z Wtórpol Triathlonem

Organizacja tak dużej imprezy wiązać się będzie z potrzebą zamknięcia na pewien czas kilku ulic w Skarżysku, Suchedniowie i okolicy. Organizatorzy przepraszają za niedogodności i mają nadzieję, że spotkają się one ze zrozumieniem.

Dla ruchu kołowego zamknięte zostaną ulice:

  • Wioślarska od 6 lipca od godz. 16.00 do 7 lipca do 19.00
  • Wioślarska i Słoneczna, droga dojazdowa po wschodniej stronie S7 oraz Warszawska i Kielecka od Suchedniowa do Ostojowa 7 lipca od 12.00 do 14.30.

Parkingi dla uczestników Wtórpol Triathlonu

Główny parking dla uczestników znajduje się na płycie boiska treningowego Granatu Skarżysko przy ul. Wioślarskiej. Wjazd jazd na ten parking możliwy jest od ulicy. Sportowej do godziny 10:00, a wyjazd będzie możliwy dopiero po zakończeniu imprezy.

Na pozostałe dwa parkingi, przy ul. Słonecznej, można dojechać tylko ul. Słoneczną do godziny 11:30, a wyjazd będzie możliwy około godziny 15:00 po zakończeniu trasy kolarskiej i biegowej.

Wtórpol Triathlon 2019 – program:

Sobota, 6 lipca 2019 r.

15.00 – objazd trasy kolarskiej
16.00–20.00 – wydawanie pakietów startowych

Niedziela, 7 lipca 2019 r.

8.00–10.00 – wydawanie pakietów startowych
11.15 – oficjalne otwarcie
11.20 – odprawa techniczna
11.50 – start dystans sprint
12.10 – start dystans olimpijski
15.00–16.30 – wydawanie rowerów ze strefy zmian
16.00 – zamknięcie trasy

Zapraszamy!

Wtórpol Triathlon 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here