kancelaria radcy prawnego dagmara nowak trochimiuk

Rozpoczynamy cykl artykułów o tematyce prawnej dotyczącej spraw i problemów, z którymi najczęściej zwracają się mieszkańcy o poradę prawną. W ramach działalności pro bono prawnicy z Kancelarii Radcy Prawnego Dagmary Nowak-Trochimiuk będą poruszać tematy, które najbardziej nurtują naszych czytelników.

Łacińska paremia brzmi „Ignorantia iuris nocet”, czyli nieznajomość prawa szkodzi. I to prawda. Znajomość prawa może przynieść korzyści, zwłaszcza, kiedy wiemy, co nam się należy i jakie są nasze uprawnienia. Czujemy się wtedy pewni i nie dajemy się oszukiwać.

Znajomość prawa przydaje się w życiu, w sytuacjach codziennych, np. w sklepie, w szpitalu, albo gdy chcemy załatwić sprawę w urzędzie. Przydaje się też w sytuacjach nadzwyczajnych, gdy kupujemy mieszkanie, samochód albo chcemy sporządzić darowiznę czy spisać testament.

marek jedrzejczyk skarzysko

Wiedza prawnicza jest niezwykle potrzebna, niemal na każdym kroku. Rejestrujemy samochody. Zaciągamy kredyty. Udzielamy pożyczek. Płacimy podatki. Zawieramy związki małżeńskie. Otrzymujemy spadki. Dajemy darowizny. Kupujemy mieszkania. Budujemy domy. Ubezpieczamy majątek, życie i zdrowie. Jeździmy na wakacje. W każdej z wymienionych i w wielu innych sytuacjach potrzebujemy świadomości prawnej.

Cykl artykułów ma na celu zapoznanie Państwa z najczęściej spotykanymi w życiu codziennym zagadnieniami prawnymi oraz chcemy odpowiedzieć na najbardziej nurtujące Państwa pytania. Z pewnością nie uda nam się odpowiedzieć na wszystkie pytania, ale postaramy się odpowiedzieć na te, które najliczniej się powtarzają.

Poruszymy też najczęściej nurtujące kwestie z zakresu prawa. Wśród spraw, o jakie skarżyszczanie często pytali podczas niedawnej akcji bezpłatnych porad prawnych w Kancelarii Radcy Prawnego Dagmara Nowak-Trochimiuk były:

  • Kto po kim dziedziczy i w jakiej sytuacji?
  • Jak uzyskać odszkodowanie, gdy zdarzy się nam szkoda?
  • Czy dzieci muszą słuchać swoich rodziców?
  • Co to są prawa sąsiedzkie?
  • Kiedy pracownik może rozwiązać umowę o pracę?
  • Chcesz wynająć mieszkanie, pamiętaj o kilku ważnych postanowieniach umownych.
  • „Dobry zwyczaj nie pożyczaj”, a jeszcze lepszy, gdy pożyczasz spisz umowę pożyczki.

Pytania do prawników prosimy przesyłać na adres pro@proskarzysko.pl.

Będziemy sukcesywnie, bezpłatnie, udzielać odpowiedzi w zakresie najczęściej poruszanych kwestii prawnych. W pierwszej kolejności odpowiemy na najczęściej poruszane kwestie.

Wkrótce pierwsze artykuły!

Nie gwarantujemy odpowiedzi na każde z pytań. Udzielone porady nie mogą być traktowane jako ostateczna i jedyna obowiązująca wykładnia prawa, ani tym samym być podstawą do jakichkolwiek roszczeń względem Kancelarii Prawnej Dagmara Nowak-Trochimiuk lub portalu ProSkarżysko. Zapewniamy całkowitą anonimowość danych osobowych zawartych w zapytaniach.

kancelaria radcy prawnego dagmara nowak trochimiuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here