Zbigniew Zaborski wśród największych mistrzów karate

2426
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Zbigniew Zaborski, trener Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”, wziął udział w seminarium Black Belt Seminar, któremu towarzyszył kurs sędziowski.

Seminarium było okazją do nauki od największych mistrzów karate, w tym posiadaczy 7 i 8 Dan (Zbigniew Zaborski ma 3 Dan). Odbyło się w Centrum Japońskich Sztuk Walki w Starej Wsi koło Przedborza, które jest miejscem przygotowań polskiej kadry narodowej. Poza skarżyskim trenerem wzięło w nim udział blisko dwustu karateków z całej Europy.

Wśród prowadzących seminarium były legendy karate, m.in. Howard Collins (8 Dan) – Szwecja, Furko Kalman (8 Dan) – Węgry, Michael Söderkvist (7 Dan) – Szwecja, Brian Fitkin (8 Dan) – Szwecja czy Jan Bulow (7 Dan) – Dania.

Celem seminarium było podniesienie kwalifikacji sędziowskich oraz przygotowanie do egzaminów na wyższe stopnie Dan. Na seminarium składały się: kurs sędziowski oraz trening kata, samoobrony i taktyk walki.

Seminarium w Starej Wsi było pierwszym od wielu lat takim wydarzeniem w Europie. – To było ciężkie, ale wspaniałe seminarium szkoleniowe. Legendy światowego karate z ogromnym doświadczeniem dzieliły się swoimi umiejętnościami i wiedzą z uczestnikami. Wróciłem zmęczony, ale szczęśliwy, bowiem mało kto ma zaszczyt spotkać na swojej drodze karate legendy tej dyscypliny jak Brian Fitkin czy Howard Collins. Posiadłem bogatą wiedzę od tych wspaniałych karateków – powiedział Zbigniew Zaborski.

Trener SKSW podkreślił, że to właśnie nowa wiedza i umiejętności była najważniejsze. – Wychodzę z założenia, że ciągle należy się dokształcać i uczyć. I ja to robię, a jeśli człowiek uczy się od najlepszych to tylko dla jego dobra. Wykorzystam nabytą wiedzę w szkoleniu swoich podopiecznych, aby osiągali jeszcze lepsze wyniki sportowe – dodał sensei „Zaborek”.

Wiedza dotycząca sędziowania przyda się Zbigniewowi Zaborskiemu już 11 i 12 maja, kiedy we Wrocławiu i Kobierzycach odbędą się Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów w Karate. Będzie on jednym z sędziów tych zawodów.

Zdjęcia: archiwum Zbigniewa Zaborskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here