Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów Karate Kyokushin. Wśród sędziów tej imprezy był Zbigniew Zaborski, trener Skarżyskiego Klubu Sportów Walki.

Zbigniew Zaborski regularnie sędziuje w turniejach, w których biorą udział jego podopieczni ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki, ale impreza, która odbywała się we Wrocławiu i Kobierzycach była oczywiście dużo większej rangi. – To ogromny zaszczyt brać udział w takiej roli w tak poważnej imprezie. Trzeba wykazać się obiektywizmem i profesjonalizmem, bo jest się obserwowanym przez największych fachowców w tej materii – powiedział sensei „Zaborek”.

Jednym z nich był sam Kenji Midori, prezydent Światowej Organizacji Karate Kyokushin, posiadacz czarnego pasa 8 Dan. – Uścisnąć dłoń takiej legendzie karate to również wielkie przeżycie. Zdjęcie z nim jest dla mnie bardzo cenne – dodał Zbigniew Zaborski.

Do mistrzostw skarżyski trener i sędzia przygotowywał się m.in. podczas kursu sędziowskiego, który odbył się w Centrum Japońskich Sztuk Walki w Starej Wsi koło Przedborza, miejscu przygotowań polskiej kadry narodowej.

W czasie, kiedy Zbigniew Zaborski sędziowała na mistrzostwach, jego zawodnicy brali udział w Turnieju o Puchar Solny w Wieliczce, skąd, jak zawsze, przywieźli medale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here