Łóżka dla chorych na COVID-19 od WOŚP trafią również do szpitala w Skarżysku-Kamiennej; fot. WOŚP
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Szpital w Skarżysku-Kamiennej jest wśród szpitali, które otrzymają od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy łóżka dla pacjentów chorych na COVID-19.

Do polskich szpitali trafi 1279 łóżek. Piętnaście z nich znajdzie się w szpitalu powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Będą to łóżka do intensywnej terapii.

– Po ogromnym odzewie ze strony szpitali po propozycji Jurka Owsiaka o zakupie łóżek covidowych Fundacja WOŚP podjęła się zamówienia i już wczoraj do szpitala przy ul. Bursztynowej w Warszawie trafiły pierwsze łóżka – czytamy w komunikacie WOŚP.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Jak dodaje Jurek Owsiak, dostawa łóżek będzie trwać do końca listopada 2020 roku, z możliwością przedłużenia tego terminu do początkowych dni grudnia.

https://www.facebook.com/watch/?v=491555541817778

Skarżysko szpital wkrótce zostanie przekształcony w szpital jednoimienny, czyli taki, w którym leczeni będą tylko pacjenci zarażeni koronawirusem.

Więcej o przekształceniu szpitala w Skarżysku w szpital jednoimienny:

Szpital w Skarżysku będzie jednoimienny. Wkrótce leczyć będzie tylko chorych na COVID-19

 

Jurek Owsiak przy okazji zapewnił, że finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 zaplanowany na 10 stycznia 2021 roku odbędzie się, a jego przebieg będzie dostosowany do aktualnej sytuacji covidowej. W tym finale zebrane pieniądze będą przeznaczone dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Finał WOŚP 2021 odbędzie się 10 stycznia 2020 roku; grafika: WOŚP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here