Ricky Lion i jego zespółafrykański.pl porwali publiczność
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Gdy w Kawiarni Literackiej Miejskiego Centrum Kultury pojawia się pasjonat podróżowania Zbigniew Ścisłowicz, wiadomo, że nie będzie to standardowe spotkanie. Trzy lata temu opowiadał o Afryce i zdobyciu Kilimandżaro. Tym razem przywiózł wspomnienia, zdjęcia i filmy z Jamajki. Zaprosił też zespół, który porwał do zabawy wszystkich obecnych.

Zbigniew Ścisłowicz, mieszkaniec Skarżyska Kościelnego, regularnie podróżuje i odwiedza najdalsze zakątki świata. Jest też oczywiście członkiem Grupy Literackiej „Wiklina” i dlatego w Kawiarni Literackiej dzieli się wrażeniami z podróży.

Zbigniew Ścisłowicz

Tym razem opowiadał o pobycie na Jamajce. We wspomnieniach nie mógł nie wspomnieć o marihuanie, Bobie Marleyu, muzyce reggae oraz rastafarianach. Obecnym przybliżył realia życia na wyspie zamieszkałej przez potomków niewolników sprowadzonych z Afryki, ich codziennym życiu, edukacji, kuchni, sposobie spędzania wolnego czasu.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Już same wspomnienia Zbigniewa Ścisłowicza wzbogacone zdjęciami i filmami wprowadziły obecnych w nastrój tej niezwykłej wyspy. Ale  jakby tego było mało, bohater Kawiarni Literackiej MCK zaprosił równie niezwykły zespół – zespółafrykański.pl.

Z licznego grona muzyków w Skarżysku pojawili się jego lider Ricky Lion, Paweł Radkiewicz i pochodzący również ze Skarżyska Kościelnego Mikołaj Janowski. Towarzyszyli im znani skarżyskiej publice bębniarze Ewelina Michnicka, Hubert Drążek i Adrian Adamski.

Ricky Lion pochodzi z Konga, ale w Polsce mieszka już wiele lat, mówi świetnie po polsku i nie miał problemu, aby porwać uczestników imprezy i zaprosić ich do śpiewania i tańca. Fuzja muzycznych rytmów z całego świata, jak się okazało, świetnie szła w parze z opowieściami Zbigniew Ścisłowicza oraz porcją poezji w wykonaniu członków Wikliny.

Na scenie pojawili się tego wieczoru: Marian Frąk, Barbara Obara, Mirosław Pardela, Elżbieta Jach, Bożenna Kiełkiewicz, Anna Zakrzewska i Małgorzata Biela.

Kto tego wieczoru zajrzał do sali w MCK, na pierwszy rzut oka nie pomyślałby, że odbywa się tam Kawiarnia Literacka z udziałem lokalnych literatów.

Oby jak najwięcej takich wydarzeń!

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to