REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2020 w Skarżysku-Kamiennej doszedł do skutku, choć okoliczności nie w tym roku wybitnie mu nie sprzyjały.

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego co roku odbywał się na jesieni, ale pandemia koronawirusa sprawiła, że skarżyska impreza musiała zostać odwołana. Siłą rzeczy możliwy był więc pierwotny, jesienny termin. Teraz jednak sytuacja pandemiczna jest nadal na tyle niekorzystna, że zrezygnowano z biegów dla dzieci i młodzieży.

W Memoriale Krzysztofa Wolińskiego 2020 odbył się tylko bieg uliczny. Na 10-kilometrową trasę na ulice Skarżyska-Kamiennej wybiegło ponad stu uczestników, w tym wielu mieszkańców naszego miasta.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Najlepsi tym razem okazali się kielczanie – Sabina Jarząbek i Aleksander Dragan z klubu KKL Kielce.

W biegu przeprowadzono klasyfikację mieszkańców powiatu skarżyskiego i najszybsi byli, co akurat nie dziwi, małżeństwo Lidia i Rafał Czarneccy z Bliżyna, oboje biegający we własnej drużynie – Czarnecki Run Team.

Krzysztof Woliński był trenerem, nauczycielem i wychowawcą. Przez wiele lat szkolił czołowych polskich biegaczy na średnich i długich dystansach. Trenowani przez niego zawodnicy wielokrotnie zdobywali medale mistrzostw Polski oraz Europy. Wyszkolił dwoje olimpijczyków, Wiolettę Frankiewicz i Rafała Wójcika, oraz wielu zawodników i zawodniczek reprezentujących kraj na mistrzostwach Europy i świata. Jego wychowankiem był także Artur Osman, wielokrotny medalista imprez krajowych. Krzysztof Woliński pracował w Granacie oraz STS-ie Skarżysko. Zmarł nagle 9 sierpnia 2008 r. podczas obozu sportowego w Spale. Miał 50 lat.

Organizatorami Memoriału Krzysztofa Wolińskiego są Skarżyskie Towarzystwo Sportowe, Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji Skarżysko-Kamienna przy współudziale Miejskiego Centrum Kultury.

Więcej zdjęć na portalu Echa Dnia:

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/memorial-krzysztofa-wolinskiego-2020-w-skarzyskukamiennej-okrojony-ale-tradycji-stalo-sie-zadosc-najlepsi-byli-kielczanie/ar/c2-15241119

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to