Skarżyski Program Seniora wchodzi w życie. Radni dali zielone światło

1583
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Ulgi i preferencje to główne korzyści dla starszych mieszkańców miasta. Mają ułatwić codzienne życie i pozwolić seniorom bardziej aktywnie korzystać z ofert skarżyskich firm i instytucji.

Dzięki decyzji radnych miasta, którzy na czwartkowej sesji przyjęli uchwałę powołującą do życia Skarżyski Program Seniora, mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 60. rok życia, będą mogli skorzystać z ofert partnerów programu.

Kliknij tutaj i zobacz aktualną listę partnerów Skarżyskiego Programu Seniora

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jacy to będą partnerzy, na razie nie wiadomo. Dopiero teraz, po decyzji radnych, będzie można przystąpić do podpisywania umów. Władze miasta mają nadzieję, że program dla seniorów będzie miał podobny kształt, jak karta dużej rodziny, która już w Skarżysku obowiązuje od kilku lat. Różnica będzie polegać na tym, że seniorom nie będą wydawane karty. Aby skorzystać z ofert partnerów wystarczy okazanie dowodu lub legitymacji emeryta-rencisty.

Władze miasta liczą na liczny odzew zarówno firm prywatnych, jak i instytucji. – Już dzisiaj serdecznie zapraszam do włączenia się w program i zgłaszanie swoich propozycji ulg dla seniorów. Liczymy na współpracę z jednostkami gminnymi i podmiotami komercyjnymi, dzięki czemu katalog ulg i preferencji będzie na tyle urozmaicony, że pozwoli skarżyskim seniorom na częstsze korzystanie z oferty kulturalnej, sportowej, zdrowotnej oraz na aktywność w różnych aspektach życia – mówi prezydent Konrad Krönig.