Artyści ze SKART-u zapraszają na nową wystawę. To owoc pleneru w Tokarni

1510
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Prace powstałe podczas zeszłorocznego pobytu na plenerze w parku etnograficznym Tokarni można już oglądać na wystawie Skarżyskiego Klubu Twórców SKART w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Coroczny plener poza Skarżyskiem to już długa tradycja artystów SKART-u. Tradycyjnie też po każdym z nich zapraszają oni na wystawę z pracami powstałymi na plenerze. W zeszłym roku SKART-owcy byli w parku etnograficznym w Tokarni i teraz prezentują to, co tam stworzyli. Dziś odbył się wernisaż wystawy.

Na wystawie w Galerii Nowej MCK można zobaczyć obrazy, zdjęcia, rzeźby, koronki, wycinanki oraz haft krzyżykowy. Większość przedstawia obiekty skansenu, czyli to, jak dawniej wyglądała świętokrzyska wieś.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Swoje prace pokazują Lucyna Kozłowska, Andrzej Kozłowski, Roman Kornecki, Lucjan Łabuda, Bogusław Jelonek, Halina Skrzeczyna, Magdalena Chmielewska, Barbara Obara, Halina Miernik, Mirosław Madej, Anita Buła, Mateusz Gil, Krystyna Bondel.

Wystawę otworzyli zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka, dyrektor MCK Grażyna Majewska oraz nowa prezes SKART-u Halina Skrzeczyna.

Podczas wernisażu Krzysztof Myszka oraz artyści gorąco podziękowali byłej już pracownicy MCK Halinie Osóbce-Wężyk, która odeszła na emeryturę. To właśnie ona współpracowała z artystami SKART-u przez wiele lat. Ona również podziękowała skarżyskim twórcom sztuki za ten czas.

– Życzę wam, żebyście nigdy nie zaprzestali tego, co robicie, bo to, co robicie, jest piękne. Dziękuję wam za lata wspólnej pracy – zwróciła się Halina Osóbka-Wężyk do artystów.

Halina Osóbka-Wężyk

Wystawa będzie czynna do 15 lutego 2022 roku w godzinach otwarcia MCK. Wstęp wolny.

Zapraszamy!

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

  1. Wystawa piekna, gratulacje dla Artystów. Szkoda tylko, że niektórzy przyszli tylko gołą dupą poświecić – wstyd.

Comments are closed.