Choć I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej jest pierwszym z nazwy, to jednak jako szkoła młodszym od II LO, ale też w końcu doczekało się swojego 100-lecia. I LO w Skarżysku w 2026 roku świętuje okrągły jubileusz.
W 2026, ponieważ równe sto lat wcześniej, w 1926 roku, a dokładnie to 26 czerwca 1926 roku, wmurowano kamień węgielny pod budowę szkoły przy ulicy 1 Maja w Skarżysku. I choć szkoła zaczęła funkcjonować dopiero 1 lutego 1929 roku, to rok 1926 uznano za początek działalności szkoły.
Rok 2026 jest więc rokiem jubileuszowym szkoły, a z takiej okazji koniecznością jest zaprosić wszystkich związanych ze szkołą na spotkanie jubileuszowe, w tym zjazd absolwentów szkoły.
Tym wyjątkowo uroczystym dniem będzie sobota 17 października 2026 roku, a uroczystości odbędą się w kilku miejscach. Z okazji jubileuszu ukaże się księga pamiątkowa, w której będzie historia szkoły, kalendarium oraz lista absolwentów.
100-lecie Erbla – zjazd absolwentów – program
8.00 – msza w klasztorku w intencji osób związanych ze szkołą
10.00-13.00 – gala w Miejskim Centrum Kultury
14.00-17.00 – spotkanie absolwentów szkole
15.00 – odsłonięcie popiersia Juliusza Słowackiego
15.30 – pamiątkowe zdjęcie na hali w szkole
20.00 – bal absolwentów w hotelu Promień
Rejestracja uczestników:
- I termin – piątek 16.10.2026, godz. 16.00-20.00 – w budynku szkoły
- II termin – sobota 17.10.2026, godz. 8.00-10.00 – w MCK
Udział w dwóch częściach obchodów 100-lecia I LO jest płatny:
- gala w MCK (w tym pakiet pamiątkowy i catering) – 120 złotych
- bal absolwentów w hotelu Promień – 400 złotych
Zapisy na uroczystość 100-lecia I LO odbywają się przez internet:
Zapraszamy!



































