Debiutanckiej płyty pochodzącej ze Skarżyska Patrycji Zarychty będziemy mogli posłuchać już w piątek. A w czerwcu usłyszymy wokalistkę na festiwalu w Opolu.
Na pierwszej, długo wyczekiwanej płycie Patrycji Zarychty jest 15 utworów, w tym cztery koncertowe. – Koniec końców się udało. Jestem szczęśliwa i tak naprawdę sama nie wiem, co mam teraz czuć. W każdym razie jest bardzo pozytywnie – powiedziała artystka.
Jak mówi Patrycja Zarychta, płyta ma kształt dokładnie taki, jaki sobie założyła, a duży wpływ na jej kształt miała współpraca z Michałem Urbaniakiem. – Na płycie jest taka muzyka, jaką chcę tworzyć. To moje własne kompozycje. Wcześniej sobie śpiewałam, teraz działam na swoje konto. Już nie jestem gościem. A gatunkowo najbliżej jej do soulu – dodała.
A w warstwie słownej wokalistka zaprasza słuchaczy do poznawania siebie, interpretację pozostawiając odbiorcom. – Ta płyta to opowieść o mnie i o innych, a jedna z piosenek jest o Amy Winehouse. Poprzez tę płytę, chciałam podzielić się tym, co mi w duszy gra, zawrzeć pozytywne przesłanie, pobudzić do refleksji, nakłonić do bliższego poznania i polubienia siebie samego – wyjaśnia.
Na rynku płyta ukaże się 19 maja 2017 r. (piątek). Już można ją zamówić w sklepach internetowych. Na pewno będzie też w sklepach stacjonarnych, m.in. w Empiku. Albumu będzie też można posłuchać w serwisach streamingowych, jak Spotify, Deezer czy Tidal.
Jeszcze w dniu premiery Patrycja Zarychta wystąpi na gali z okazji 25-lecia skarżyskich Wodociągów. A już na początku czerwca artystkę zobaczymy i usłyszmy podczas Koncertu Premier na festiwalu w Opolu. A w niedalekiej przyszłości, jak obiecała, na pewno poczyni starania, aby wystąpić przed publicznością w rodzimym mieście na otwartym koncercie.
Patrycja Zarychta to znana już dobrze na krajowej scenie, pochodząca ze Skarżyska, wokalistka. Nie tylko jazzowa, choć ostatnio dość mocno związana z jazzem. W tym roku wystąpiła na festiwalach Warsaw Summer Jazz Days oraz Jazz Jamboree. Regularnie współpracuje i występuje z największymi nazwiskami, nie tylko polskiej, sceny muzycznej, m.in. z Michałem Urbaniakiem. Na co dzień wykłada w klasie wokalnej na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Często uczy śpiewu podczas warsztatów wokalnych w rodzinnym Skarżysku i okolicach.