REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Pomimo nie najlepszej reputacji, jaką cieszy się polska piłka klubowa, rozgrywki Ekstraklasy przyciągają przed telewizory naprawdę spore grupy kibiców. Pod tym względem 1 Liga, czyli drugi poziom rozgrywkowy, nie jest aż tak popularna. Jednak wiele wskazuje na to, że nadchodzący sezon 1 Ligi będzie absolutnie wyjątkowy.

Wszystko ze względu na ponadprzeciętne zestawienie uczestników tych rozgrywek. Sezon 2022/2023 zapowiada się bowiem jako starcie zespołów z ogromnymi tradycjami oraz ambitnych ekip, które dopiero piszą własną historię. Czego więc można się spodziewać po nadchodzących rozgrywkach 1 Ligi?

Czy Wisła Kraków i Arka Gdynia wrócą do Ekstraklasy?

Historia futbolu składa się nie tylko z wielu pięknych sukcesów. Na kartach tej historii można odnaleźć równie spektakularne, choć dużo mniej radosne upadki wielkich klubów. Oczywiście nawet w polskiej lidze można odnaleźć zespoły, które zasługują na miano renomowanych ekip. Jednak niektóre z nich rozpoczną kolejny sezon nie w Ekstraklasie, ale właśnie w 1 Lidze.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Oczywiście w tym sezonie oczy kibiców będą zwrócone przede wszystkim w kierunku Wisły Kraków. Obecność klubu o takiej renomie w rozgrywkach 1 Ligi to największa sensacja tego sezonu. Niestety, wieloletnie problemy Wisły doprowadziły ją do największego kryzysu w ostatnich latach. Czy „Biała Gwiazda” zdoła od razu zapewnić sobie awans i tym samym powrócić do Ekstraklasy? Przedsezonowe prognozy piłkarskie dają zespołowi z Krakowa spore szanse. Jednak wszystko musi rozstrzygnąć się na boisku.

Do rozgrywek 1 Ligi przystąpi również Arka Gdynia. Pomorski klub na przestrzeni ostatnich lat przeżywa sinusoidę formy, której efektem są naprzemienne awanse i spadki z Ekstraklasy. Dlatego piłkarze Arki w sezonie 2022/2023 ponownie zawalczą o powrót do Ekstraklasy.

Powrót na najwyższy szczebel rozgrywkowy zapewne będzie również celem piłkarzy Bruk-Betu Nieciecza. Popularne „Słoniki” podzielają los Arki Gdynia za sprawą przeplatających się ze sobą awansów i spadków.

Jak zakończy się wielki powrót Ruchu Chorzów?

Kilkanaście lat temu trudno byłoby wyobrazić sobie piłkarską mapę Polski bez Ruchu Chorzów. Jednak utytułowany zespół ze Śląska znalazł się w poważnym kryzysie. Klub popadł w ogromne tarapaty finansowe, które przełożyły się na fatalną formę zespołu. W efekcie chorzowski Ruch przez trzy sezony z rzędu był degradowany do niższej ligi ze względu na końcowe lokaty. Toteż klub musiał rozpocząć odbudowę swojej pozycji podczas gry w 3 Lidze.

Teraz Ruch wrócił jednak na zaplecze Ekstraklasy. Tym samym w Chorzowie coraz więcej mówi się o wymarzonym powrocie na najwyższy poziom rozgrywkowy. Czy ten ambitny plan zostanie zrealizowany już w tym sezonie?

Na pewno wszyscy typerzy zastanawiają się teraz nad tym, jak obstawiać mecze podczas tak wyjątkowego sezonu? Z pewnością przy takich zakładach warto uwzględnić indywidualne aspiracje poszczególnych zespołów. Należy również zwracać uwagę na ich składy oraz potencjalne absencje. Koniec końców braki w takich informacjach mogą znacznie obniżyć skuteczność typów!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł powstał we współpracy z firmą masalski.pl.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

Comments are closed.