Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

„1000 piegów” to tytuł wystawy fotograficznej otwartej właśnie dziś w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Autorką zdjęć jest Dorota Król-Rózga.

Na wystawie zobaczymy same portrety, ale są to wizerunki ludzi z najbardziej egzotycznych zakątków świata. Właśnie takie miejsca odwiedza Dorota Król-Rózga, a portrety tamtejszym mieszkańcom zaczęła robić w 2013 roku.

W przygotowaniu wystawy autorce pomagali członkowie Klubu Fotograficznego ZOOM. – W prasowym wywiadzie wspomniałaś, że w niektórych kulturach ludzie wierzą, że fotografie odbierają im cząstkę duszy. Tobie udało się w każdym z tych zdjęć zatrzymać odrobinę duszy modeli – powiedział Krystian Dróżdż, jeden z członków ZOOM-u.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

A sama autorka mówi o swoich zdjęciach, że nie są idealne, ale jej w fotografii chodzi o coś innego – Staram się uchwycić emocje. Osoby z moich zdjęć nie są dla mnie anonimowe. Zawsze staram się zamienić z nimi choć słowo – mówi Dorota Król-Rózga.

Często dzieje się tak, że fotografia staje się początkiem trwałej znajomości. Tak było w przypadku mieszkanki Katmandu w Nepalu, dziewczyny o imieniu Sarita. – Mam w zwyczaju dawać moim modelom jakiś podarek. Jej dałam róż do policzków. Po zrobieniu zdjęcia oddaliłam się, a ona mnie dogoniła i podarowała mi cukierka. Do dziś utrzymuję z nią kontakt. Wysyłam jej paczki. Tam panuje duża bieda – mówi autorka.

W zapowiedzi przed wernisażem autorka określiła swoją wystawę jako kolorową i energetyczną. Jest taka na pewno, a już z pewnością taki był wernisaż. Spośród tego typu wydarzeń w MCK mógł się pochwalić największą frekwencją na przestrzeni ładnych kilku lat. Wernisażowi energii dodali członkowie zespołu Studium Instrumentów Etnicznych.

Zdjęcia Doroty Król-Rózgi można oglądać również na jej blogu „1000 piegów” na Facebooku. To właśnie od nazwy bloga wzięła swój tytuł wystawa, choć na zdjęciach trudno byłoby się doliczyć takiej ich liczby.

Wystawa będzie czynna do 13 stycznia 2019 roku. Wstęp na wystawę jest wolny.

 

1 KOMENTARZ

  1. Piękna wystawa ….. fotografie to naprawdę kunszt artystyczny, można dostrzec serce włożone w tę pracę. Bardzo mi się podoba. GRATULACJE !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here