Akademia Holistyczna i Uninet działają już 10 lat

3294
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

W tym roku przypada jubileusz 10-lecia istnienia Akademii Holistycznej, centrum fitness i sportów walki w Skarżysku-Kamiennej. Firma założona przez Brunona Sokołowskiego świętowała jubileusz wspólnie z inną firmą, która również od 10 lat jest na lokalnym rynku – Uninetem.

Po zakończeniu udanej kariery sportowej, głównie w karate, Brunon Sokołowski postanowił przekazywać wiedzę kolejnym pokoleniom adeptów sportów walki. Tak zrodził się pomysł założenia Akademii Holistycznej. Zanim tak się jednak stało, zdobywał doświadczenie pracując w klubach fitness za granicą – w USA, Anglii i Egipcie.

Pierwszą siedzibą Akademii Holistycznej była piwnica domu rodzinnego, potem było jeszcze kilka przeprowadzek, a dziś Akademia Holistyczna mieści się przy ul. Tysiąclecia. Zajęcia prowadzone są też w innych miejscach, w tym sąsiednich miejscowościach.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Na uroczystej gali Akademii Holistyczna otrzymała życzenia i gratulacje od przedstawicieli lokalnych władz. Tak długiego i pełnego sukcesów okresu działalności gratulowali jej m.in. zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej Andrzej Brzeziński, członek zarządu powiatu skarżyskiego Adam Ciok, dyrektor PUP Roman Białek oraz wiceprzewodniczący rady miasta Skarżyska Bogusław Ciok. Akademia otrzymała też życzenia od osób reprezentujących lokalne firmy i instytucje, z którymi współpracuje.

Brunon Sokołowski dziękował wszystkim, klientom i partnerom, którzy pomogli mu w drodze do miejsca, w którym ze swoim pomysłem znajduje się dziś. Trenerzy Akademii Holistycznej dziękowali z kolei swoim podopiecznym.

Uczestnicy gali mogli zobaczyć występy gimnastyczne trenujących w Akademii Holistycznej dziewcząt, pokaz hipnotyzera oraz występ Kabaretu z Konopii.

Swój jubileusz tego dnia świętował również Uninet, dostawca internetu na terenie Skarżyska-Kamiennej i w okolicy. Obie formy zaprezentowały swoją historię.

Zobacz wideo z gali Akademii Holistycznej i Uninetu:

W telegraficznym skrócie drogę do miejsca, w którym znajduje się dzisiaj, wspomina Brunon Sokołowski.

– Minęło 10 lat. Wydaje się, że to jak bajka w kinie, ale działo się przez ten czas. Jak sięgam pamięcią wstecz, to ta nasza droga, najpierw z bratem Filipem, a potem z resztą ekipy była długa i ciekawa i fascynująca. Zmienialiśmy miejsce kilka razy, zdobywamy nowych klientów, weszliśmy w sport masowy. W jednym miejscu skupiamy ludzi odnoszących sukcesu w wielu dyscyplinach. Holizm, który leżał u podstawy idei Akademii właśnie teraz ujawnia się z całą siłą. Z łezką w oku wspominam drogę, jaką przeszliśmy od piwnicy w domu, przez Rejów, plac Floriański aż do teraz. Tworzymy fajną paczkę. Jestem szczęśliwy i widzę, że to idzie w dobrym kierunku. Jest nawet lepiej, niż to sobie wyobrażałem. Chcemy się nadal rozwijać, ale cieszymy się z tego, co mamy i doceniamy to – mówi Brunon Sokołowski.

Ramię w ramię z Brunonem Sokołowski idzie jego brat Filip.

– Ja mam charakter trochę sceptyczny i tak też do tego podchodziłem. Trochę nie wierzyłem, że może nam się udać, ale się udaje. Stawiamy sobie nowe cele i nowe wyzwania. Nasze lokum się powiększa, zaczynaliśmy od stu metrów kwadratowych, teraz mamy siedemset. Przybywa sprzętu i oczywiście ludzi. Rozwijamy się holistycznie, jak mówi nazwa – mówi Filip Sokołowski.

Od początku bracia Sokołowscy mieli wsparcie rodziców. Ojciec Józef jest nauczycielem WF-u, mama Beata lekarzem medycyny, a Akademia Holistyczna łączy te dwie dyscypliny i jest niejako wypadkową zawodów rodziców Brunona. Oni przyznają, że rozwój Akademii ich zaskakuje.

– Akademia Holistyczna to pomysł autorski Brunona. W domu dowiadywał się dużo ciekawostek naukowych, miał kontakt z medycyną. Dużo się u nas rozmawiało. Chętnie słuchał, czytał dużo. Miał nie tylko przygotowanie sportowe, ale też ala naukowe, co na pewno było bardzo pomocne. Dziś nie do końca chyba zdajemy sobie sprawę, jak wielką rzecz zrobił nasz syn – mówią.

Dziś Akademia Holistyczna mieści się przy ul. Tysiąclecia, a jej oferta jest coraz bogatsza, czyli zgodna z ideą „holizmu”. Poza siłownią i strefą fitness klub zaprasza do kilku sekcji sportowych – boksu, karate, MMA czy gimnastyki. Można też m.in. uprawiać jogę, uczyć się tańca, jeździć na rowerach stacjonarnych czy skorzystać z usług kosmetyczki i podologa. W prowadzeniu biznesu pomagają mu brat Filip, żona Ewa, a do dyspozycji klientów są trenerzy oraz masażyści. Określenie „holistyczna” odnosi się do kompleksowego podejścia do pracy nad ciałem i oferowania szerokiej gamy usług.

Akademii Holistycznej życzymy kolejnych długich lat działalności!

Więcej zdjęć z gali na portalu Echo Dnia: >>10-lecie Akademii Holistycznej<< oraz na stronie Akademii Holistycznej: >>Akademia Holistyczna świętuje 10-lecie<<