Barbara Obara Skarzysko
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Piątkowy wernisaż w Miejskim Centrum Kultury był inny niż to ma miejsce zazwyczaj. A to za sprawą tego, że był połączony z benefisem dla uczczenia 40-lecia pracy twórczej skarżyskiej artystki Barbary Obary.

Do Nowej Galerii MCK przybyli bliscy, przyjaciele i goście, aby pogratulować Barbarze Obarze jubileuszu 40-lecia pracy twórczej. Życzenia i gratulacje złożyli jej zastępca prezydenta miasta Andrzej Brzeziński, który dodatkowo odczytał list gratulacyjny od prezydenta Konrada Kröniga, dyrektor MCK Katarzyna Michnowska-Małek oraz dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej Ewa Krakowiak.

W imieniu Skarżyskiego Klubu Twórców SKART uczynił to jego prezes Roman Kornecki, a w imieniu Grupy Literackiej „Wiklina” kierująca nią Elżbieta Jach. Barbara Obara jest członkinią obu tych grup artystycznych.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prowadząca benefis Halina Wężyk, podobnie zresztą jak inni goście, w samych superlatywach wypowiadała się o jubilatce. – Barbara Obara to szalenie pozytywna osoba, która rozsiewa dobrą energię i zawsze odnajduje w sobie radość, mimo rożnych sytuacji życiowych, jakie przecież każdemu się zdarzają – mówiła.

Roman Kornecki z kolei określił swoją koleżankę po fachu jako osobę ciepłą, o dużej charyzmie, ponad wszystko kochającą kwiaty.

Barbara Obara otrzymała zatem całe naręcza kwiatów oraz tort, któremu towarzyszyło gromkie „Sto lat”. Dla jubilatki wystąpili też uczniowie PSM, akordeoniści, Karol Saładonis i Marcel Wojdat , oraz nauczyciel Włodzimierz Sojka, który wykonał kilka popularnych standardów muzycznych, w tym „What a Wonderful World” Louisa Armstronga. Dużą niespodziankę artystce sprawiła Grażyna Suligowska, która zaśpiewała kołysanki jej autorstwa.

Wystawa obrazów Barbary, na której zdecydowanie dominują wizerunki kwiatów, będzie można oglądać do 10 grudnia br. Wstęp jest wolny.

Barbara Obara pochodzi ze Skarżyska i tutaj mieszka. Z wykształcenia jest ekonomistką, ale to właśnie malarstwo zajmuje w jej sercu miejsce szczególne. Jak sama mówi, jej „obrazy powstają w błyskawicznym tempie, jakby same się malowały, a ich powstawaniu towarzyszy optymizm i ogromna radość”. Artystka jest członkinią Skarżyskiego Klubu Twórców SKART, należy również do Stowarzyszenia Artystów Plastyków Świętokrzyskich, a także do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach. W swoje karierze artystycznej wzięła udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i poplenerowych. Mieszka na Rejowie i jej najbliższe okolice są dla niej największą inspiracją.

Barbara Obara SkarzyskoBarbara Obara SkarzyskoBarbara Obara Skarzysko