Bogusław Jelonek laureatem konkursu fotograficznego „Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego”

1766
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Bogusław Jelonek, mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, zajął trzecie w wojewódzkim konkursie „Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Konkurs „Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego” organizowany jest cyklicznie przez świętokrzyski urząd marszałkowski i przeznaczony dla seniorów powyżej 60 roku życia. Do trzeciej edycji zgłoszono ponad 60 prac.

Trzecie miejsce zajął w nim skarżyszczanin Bogusław Jelonek za czarno-białe zdjęcie „Co tam, że pod górkę, ale w Górach Świętokrzyskich”.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Nagrodzone zdjęcie „Co tam, że pod górkę, ale w Górach Świętokrzyskich”

W poprzednich dwóch edycjach Bogusław Jelonek także był wśród laureatów. W poprzedniej nawet w dwóch kategoriach. Zdobył wtedy pierwsze i drugie miejsce. Dwa lata wcześniej także zdobył trzecie miejsce.

Jak mówi, zdjęcia robi od pięciu lat. Jak to często bywa, zajął się tym po przejściu na emeryturę, gdy ma więcej czasu. – Latam po polach i fotografuję pejzaże. Od czasu do czasu uda się sfotografować ciekawego człowieka. Robię to wszystko dla przyjemności. To też mój sposób na odreagowanie stresów. Lubię obserwować, coś uchwycić. Fotografia jest pokrewna z malarstwem, którym też się zajmuję. Całe życie budowałem tory, teraz to jest moje zajęcie – mówi.

Laureat wojewódzkich konkursów zajmuje się fotoreporterką. Uwiecznia bowiem na zdjęciach wydarzenia z życia Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które potem są umieszczane w kronice SUTW.

Bogusław Jelonek jest skarżyszczaninem, ukończył Technikum Kolejowe i pracował przy budowie i remontach torowisk. Obecnie jego pasją są malarstwo i fotografia. Jest członkiem Skarżyskiego Klubu Twórców SKART, a wcześniej należał także do Klubu Fotograficznego ZOOM. Jest także laureatem konkursu „Skarżysko w obiektywie” organizowanego przez urząd miasta oraz konkursu na zdjęcie Centrum Handlowego „Hermes”.

boguslaw jelonek skarzysko
Bogusław Jelonek
Bogusław Jelonek (pierwszy z lewej) wśród laureatów konkursu (fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego)
Jedno ze zdjęć Bogusława Jelonka nagrodzonych w poprzednich latach

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to