Tradycyjnie i świątecznie. Chór Mezzoforte wystąpił z noworocznym koncertem w MCK w Skarżysku

1085
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Tradycyjny koncert noworoczny dał Chór Mezzoforte działający przy Skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku wybrzmiały kolędy, pastorałki oraz inne pieśni związane ze świętami.

Noworoczne koncertowanie chóru Mezzoforte to już tradycja, która sięga niemal samych początków tej grupy wokalnej działającej w SUTW. Tradycji stało się zadość i w tym roku.

Chór Mezzoforte, dyrygowany od samego początku przez Iwonę Wojciechowską, zaprezentował w środę 24 stycznia 2024 roku w patio MCK aż ponad dwadzieścia utworów. W repertuarze znalazły się zarówno najpopularniejsze, jak i te mniej znane dzieła kojarzone z Bożym Narodzeniem.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Chór Mezzoforte działa przy uniwersytecie trzeciego wieku, więc składa się z osób będących właśnie w takim wieku. Jednak chórzyści zapraszają na swoje występy również młodszych wykonawców. Tym razem były to Małgorzata Mańkowska, która swój debiut we wspólnym koncercie z chórem Mezzoforte zaliczyła osiem lat temu. Wtedy grała na flecie, o czym przypomniała dyrygentka Iwona Wojciechowska, a  tym razem zaśpiewała kolędę „Mario, czy już wiesz”. Skarżyszczanka, uczennica II LO, otrzymała za wykonanie tego utworu wyróżnienie podczas niedawnego 30. Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek we Włoszczowie 2024.

Jeszcze młodsza niż Małgorzata Mańkowska wtedy, bo dziś zaledwie 8-letnia, jest Marysia Wesołowska, która również pojawiła się na scenie podczas koncertu i wraz z chórzystami zaśpiewała „Cichą noc”, za co oczywiście otrzymała gorące brawa.

Gościnnie z chórem Mezzoforte wystąpił też Roman Wojcieszek. Były prezydent Skarżyska-Kamiennej na co dzień śpiewa w innym skarżyskim chórze – Sursum Corda.

Podczas środowego koncertu chórowi dyrygowanemu przez Iwonę Wojciechowską akompaniował Tomasz Sekuła.

Już wkrótce, a konkretnie w sobotę 27 stycznia 2024 roku, w tym samym miejscu odbędzie się kolejny koncert lokalnego zespołu. Zdrowo Zakręceni to względnie nowa na naszej scenie grupa, ale złożona z doświadczonych scenicznie osób. Koncert pt. „Zdrowo Zakręceni Show – Lata dwudzieste, lata trzydzieste” rozpocznie się o godz. 18.00. Na miejscu będzie poczęstunek, a po koncercie zabawa. Wstęp jest bezpłatny!

zdrowo zakreceni koncert mck
Zespół Zdrowo Zakręceni zaprasza na koncert pt. „Zdrowo Zakręceni Show – Lata dwudzieste, lata trzydzieste” w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej

Zapraszamy!

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to