Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Najprawdopodobniej już wiosną 2018 roku freelancerzy i przedsiębiorcy ze Skarżyska, którzy nie mają własnych biur, będą mogli w Miejskim Centrum Kultury, gdzie powstanie przestrzeń biurowa i miejsca coworkingu.

Coworking to coraz modniejszy na świecie styl pracy, z którego korzystają głównie freelancerzy, czyli ludzie wolnych zawodów oraz drobni przedsiębiorcy. Wynajmują powierzchnię zazwyczaj z takiego powodu, że nie posiadają własnych biur. Mogą to robić stale, a mogą okazjonalnie, w razie potrzeby.

W największych miastach Polski biura do coworkingu to już standard, a w Skarżysku będzie to nowość.  Taka przestrzeń do pracy powstanie w przyszłym roku w MCK. Na biura dla skarżyskich klientów zostanie przekształcona jedna z sal. Biuro coworkingowe poprowadzi firma Office & Cowork Centre, która podobne usługi oferuje już w Krakowie.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Jak mówi Damian Podlewski z firmy Office & Cowork Centre, miejsc będzie około piętnaście. Będą one wyposażone we wszystko, czego potrzebuje freelancer czy przedsiębiorca, w tym przede wszystkim w internet. – Każdy będzie mógł poczuć się tu jak u siebie w biurze. Idea coworkingu jest coraz popularniejsza, rozwija się w wielu miastach. Uważamy, że Skarżysko również zasługuje na takie miejsce – dodaje Damian Podlewski.

Umowę o współpracy miasta, MCK i krakowskiej firmy właśnie podpisano. – Wychodzimy naprzeciw szczególnie młodym, początkującym przedsiębiorcom. Wielu z nich prowadzi biura w domach, by ograniczyć koszty wynajęcia biura. W tym momencie przedsiębiorcy będą mogli wynajmować przestrzeń biurową w MCK, a więc w bardzo dobrej lokalizacji, już za 50 zł. Uważam, że to bardzo duże ułatwienie – dodaje Konrad Krönig, prezydent miasta.

Katarzyna Michnowska-Małek, dyrektor MCK, dodaje, że chętni będą mogli korzystać nie tylko z przestrzeni biurowej, ale również będą mieli okazję do wymiany doświadczeń, współpracy i wspólnego realizowania zleceń.

Więcej szczegółów będzie znanych wkrótce, a pojawią się one na stronie http://tupopracujesz.pl/

coworking skarzysko
Podpisanie umowy. Od lewej Konrad Krönig, Damian Podlewski i Katarzyna Michnowska-Małek (fot. urząd miasta)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here