Czarny Bez wreszcie wystąpi u siebie. W Semaforze zagrają też Leash Eye i Death Denied

1609
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W klubie muzycznym Semafor kolejna porcja mocnego grania. I to z udziałem skarżyskiego zespołu Czarny Bez. Na scenie pojawią się też zespoły Leash Eye oraz Death Denied.

Zobacz relację z koncertu zespołów Czarny Bez, Leash Eye oraz Death Denied w klubie Semafor w Skarżysku:

Czarny Bez po raz pierwszy wystąpił w Skarżysku. W Semaforze zagrali też Leash Eye i Death Denied

Czarny Bez, skarżyski zespół o niedługim stażu, długo kazał czekać skarżyszczanom na koncert na rodzimej scenie. Powody były różne, ale związane z pandemią i jej skutkami. Kapela miała zagrać w Semaforze pod koniec marca, ale fani musieli obejść się smakiem. Muzyczna uczta wreszcie się jednak odbędzie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Gospodarzem koncertu będzie Czarny Bez, ale wypada zacząć od gości. W pewnym sensie gospodarzem, bo to ich trasa koncertowa, będzie też zespół Leash Eye z Warszawy. Trasa zaś nosi nazwę „Busy Nights, Hazy Days”. Kapela gra tzw. „hard truckin’ rock”. Gra już dość długo, bo od 1996 roku, a ich najnowszy, piąty album dał nazwę trasie koncertowej. W ostatnim czasie zespół oddalił się od nowoczesnej metalowej produkcji, stawiając na brzmienia bardziej surowe, jednocześnie zachowując wszystko to, co tworzy unikalny charakter kapeli – wpływy southern rocka i rockowej klasyki oraz odrobinę stonera.

 

W podobnych klimatach muzycznych obraca się zespół Death Denied z Łodzi. Gra southern rock/metal z domieszką innych gatunków, takich jak stoner, heavy, thrash czy grunge. Obecnie zespół promuje wydany w kwietniu 2022 roku swój trzeci album pt. „Through Water, Through Flames”.

 

Czarny Bez to jeden z młodszych zespołów na skarżyskiej scenie muzycznej. On również nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego, a z głośników popłynie elektronika zmieszana z klasycznymi dźwiękami gitar i bębnów w towarzystwie kobiecego wokalu. Czarny Bez to nie tylko muzyka. To również warstwa fabularna, która dotyka problemów świata współczesnego i wybiega w przyszłość (niestety – postapokaliptyczną). Uzupełnieniem scenicznego wizerunku kapeli są stroje w nurcie rave, goth, steam punk i dehumanizujące maski męskiej części zespołu.

 

Zespół Czarny Bez również promuje płytę – „Ludzie, duchy, bogi”, który jest pierwszym w dorobku grupy. Więcej o nim pisaliśmy tutaj:

Ludzie, duchy, bogi – zespół Czarny Bez ze Skarżyska wydaje pierwszą płytę!

 

Koncert zespołów Leash Eye, Death Denied oraz Czarny Bez w ramach trasy „Busy Nights, Hazy Days” odbędzie się w sobotę 5 listopada 2022 roku w klubie muzycznym Semafor w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Towarowej 2.

Otwarcie klubu: 19:30
Start koncertu: 20:30

Ceny biletów:

30 zł – w przedsprzedaży online: https://evently.pl/events/1348-051122-leash-eye-i-death-denied-w-skarzysku-semafor

40 zł – w dniu koncertu w klubie

Zapraszamy!

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to