REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dawid „Devi$” Szlufik i Miejskie Centrum Kultury zapraszają na wystawę rzeźby artysty.

Dawid Szlufik urodził  się w Skarżysku-Kamiennej, potem mieszkał w Hucie Szklanej, a obecnie mieszka i pracuje w Suchedniowie. Od najbliższego piątku, 17 stycznia 2020 roku, z jego twórczością będzie można się zapoznać na wystawie w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Zobacz relację z wernisażu wystawy rzeźb Dawida Szlufika:

Dawid Szlufik i jego rzeźby już do podziwiania w MCK

dawid szlufik rzezba
Dawid Szlufik
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Na wystawie zobaczymy jego prywatną twórczość. Na plakacie widać czaszkę, ponieważ to jeden z ulubionych motywów rzeźbiarza.

– Mam hopla na punkcie czaszek. Poza tym kręci mnie street art, wykonuję też tatuaże. Na wystawie zaprezentuję swoje prywatne rzeźby – mówi artysta.

Jedną z wykonanych przez Dawida Szlufika rzeźb możemy oglądać w Skarżysku. To figura św. Floriana, patrona strażaków, która w 2018 roku stanęła przed siedzibą straży pożarnej w Skarżysku na ul. 1 Maja.

Kilka dni temu, na finale WOŚP 2020 w Skarżysku, jego rzeźba łodzi z żaglem, symbolu tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, została wylicytowana za najwyższą kwotę – 570 złotych.

Artysta został doceniony na wielu wystawach i konkursach. Zdobywał nagrody Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach, jest też laureatem Scyzoryka, świętokrzyskiej nagrody artystycznej.

Wernisaż wystawy rzeźby Dawida Szlufika odbędzie się 17 stycznia 2020 roku o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wystawa będzie dostępna do oglądania do 9 lutego 2020 roku. Wstęp na wernisaż i wystawę są bezpłatne.

Dawid „Devi$” Szlufik urodził się w 1987 roku w Skarżysku-Kamiennej. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Kielcach, a obecnie mieszka i pracuje w Suchedniowie. Jak mówi, najbardziej lubi pracować w marmurze, albo pochodzącym z Carrary we Włoszech, albo w naszym świętokrzyskim, z okolic Morawicy. Rzeźbi także piaskowcu oraz drewnie. Jeśli chodzi o rzeźbę, pasjonuje go street art, a ponadto okazjonalnie wykonuje tatuaże.

dawid szlufik wystawa rzezba mck
Na wystawę rzeźby Dawida Szlufika zaprasza MCK w Skarżysku-Kamiennej

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to