Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

„Dzieje papieru i papiernictwa” to wystawa ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, która przez najbliższe cztery miesiące będzie gościć w Muzeum im. Orła Białego. Towarzyszyć jej będą warsztaty, podczas których będzie można samemu nauczyć się czerpać papier.

Otwarcie wystawy nastąpi 21 kwietnia 2017 r. o godz. 16.00. Wystawa będzie czynna od 21 kwietnia do 20 sierpnia 2017 r. przez 7 dni w tygodniu.

W warsztatach, podczas których będzie można tradycyjnymi metodami wyrabiać papier, może wziąć udział każdy chętny. Muzeum zaprasza zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby prywatne do rezerwacji terminów pod numerem 41 252 02 31. Koszt udziału to 7 zł od osoby.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Ekspozycja „Dzieje papieru i papiernictwa” Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju  popularyzuje wiedzę o historii papieru, jak również o technice jego produkcji. Prezentowane na niej teksty i ilustracje przybliżają tematy związane z dziejami papiernictwa począwszy od wynalezienia papieru w Chinach w 105 r. n.e., po schyłek XX wieku.

Wystawę wzbogaca zrekonstruowany warsztat czerpania papieru, arkusze z cieniowanymi filigranami, aparatura używana w procesie produkcji papieru, próbki wyrobów papierniczych i wiele innych. Wraz z wystawą prezentowany jest folder, w którym są najważniejsze informacje dotyczące rozwoju technik produkcji papieru.

Zapraszamy!

Dzieje papieru i papiernictwa - wystawa - Muzeum im. Orła Białego (fot. Muzeum im. Orła Białego)
grafika: Muzeum im. Orła Białego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here