Nauka jazdy
Czy mieszkańcy Skarżyska będą mogli zdawać egzamin na prawy jazdy w swoim mieście?
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zarząd powiatu skarżyskiego chce, aby w Skarżysku znalazł się oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach. Dzięki temu kandydaci na kierowców mogliby zdawać na miejscu oba egzaminy: teoretyczny i praktyczny.

Możliwość utworzenia oddziału WORD w mieście wielkości Skarżyska daje ustawa z 2013 roku. W naszym województwie do posiadania takiego oddziału zakwalifikowały się też Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski. Oddział WORD-u utworzono wówczas jednak tylko w tym ostatnim mieście.

Teraz zarząd powiatu wystąpi do zarządu województwa świętokrzyskiego z wnioskiem o utworzenie oddziału WORD i u nas. – Taki ośrodek mógłby powstać na terenie Zespołu Szkół Technicznych, który dysponuje bazą oraz obiektami (placem manewrowym, salą egzaminacyjną, pomieszczeniem administracyjnym) mogącymi posłużyć do szkolenia i egzaminowania przyszłych kierowców – czytamy na stronie starostwa powiatowego.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Kandydaci na kierowców ze Skarżyska i okolic zdecydowanie bardziej wolą zdawać egzaminy w Radomiu niż w Kielcach. – Według danych, jakie posiadamy w starostwie powiatowym, w roku 2016 egzamin na prawo jazdy poza ośrodkami województwa świętokrzyskiego zdawało ponad tysiąc mieszkańców powiatu skarżyskiego, z czego 987 osób zdawało egzamin w ośrodku w Radomiu – wyjaśnia starosta skarżyski Jerzy Żmijewski.

Choć będzie to ułatwienie, to w komentarzach do tego pomysłu pojawiają się głosy, że wpłynie to negatywnie na umiejętności kierowców, którzy nie będą mieli obycia z ruchem drogowym w większym mieście.

A jakie jest Wasze zdanie?

Czy możliwość zdawania egzaminów na prawo jazdy w Skarżysku to dobry pomysł?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to