Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Festyn Święto Pieczonego Ziemniaka to już długa tradycja na osiedlu Pogorzałe w Skarżysku-Kamiennej. W tym roku uczniowie szkoły, mieszkańcy osiedla i goście bawili się po raz dziesiąty.

Rodzinny festyn Święto Pieczonego Ziemniaka to integracyjna zabawa, która jest jednocześnie pożegnaniem lata i przywitaniem nowego roku szkolnego. Na szkolnym placu przy Szkole Podstawowej nr 9 zbiera się całe osiedle, a także gości spoza Pogorzałego.

Mnóstwo atrakcji dla każdego

Jubileuszowa odsłona festynu obfitowała w atrakcje. Zadbali o nie gospodarze oraz zaproszeni goście. Można było dobrze zjeść, wziąć udział w zawodach i konkursach, a także podglądać umiejętności oraz sprzęt zaproszonych gości.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tego dnia najważniejsze były dzieci i to z myślą o nich przygotowano większość atrakcji. Loteria fantowa, konkursy wiedzy, dmuchańce, kącik artystyczny to tylko część z nich. Monika Stelmasiak, koordynatorka akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, z dobrze znaną uczniom SP 9 papugą Azulką, propagowała czytelnictwo książek.

Na festynie pojawiły się licznie skarżyskie firmy i instytucje. Dużym powodzeniem cieszyły się gigantyczne bańki mydlane, jakie robił Doktor H2O z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Wodociągi miały też ze sobą nieodzowny już na miejskich imprezach saturator z wodą z sokiem.

Muzealnicy z Muzeum im. Orła Białego pokazali część z ogromnej kolekcji eksponatów, a ekipa PKP Polskie Linie Kolejowe propagowała zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Swoje wyposażenie pokazali też skarżyscy policjanci, a strażacy z OSP Skarżysko-Kamienna dali pokaz umiejętności. De facto byli to młodzi strażacy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która od niedawna działa przy jednostce. Pokaz umiejętności dali też gimnastycy i karatecy z Akademii Holistycznej.

Sport, motoryzacja, jedzenie i muzyka

Festyn na Pogorzałym nie mógł obejść się bez turnieju piłki nożnej. Tym razem najlepsi okazali się Samorządowcy, którzy w pokonanym polu pozostawili lokalne drużyny z osiedla.

Najnowszą ofertę aut marki Toyota pokazał kielecki salon tej marki – Romanowski. Można było bardzo dokładnie obejrzeć auta i zapoznać się z nowinkami technicznymi japońskiego producenta.

Tytułowe pieczone ziemniaki też oczywiście były. Z kulinarnych frykasów można było też zajadać kiełbaski z grilla, a także przeróżne ciasta.

Festyn nie mógł obejść się bez muzyki. Na scenie wystąpił zespół Standard B, a dzień zakończył się dyskoteką pod gwiazdami, na której muzykę zapewnił DJ ŁOŚ.

Dziewiątka rywalizuje pieniądze z budżetu obywatelskiego

Organizatorzy festynu zachęcali mieszkańców do głosowania w budżecie obywatelskim. Szkoła zgłosiła projekt budowy boiska wielofunkcyjnego do różnych dyscyplin. Głosowanie na Budżet Obywatelski 2019 w Skarżysku-Kamiennej rozpoczyna się już w poniedziałek, 17 września.

Do wspólnej zabawy zaprasili organizatorzy: Rada Osiedla Pogorzałe, Stowarzyszenie Nasze Pogorzałe oraz dyrekcja, grono pedagogiczne i rada rodziców Szkoły Podstawowej nr 9.